Trzech zawodników Energii MKS Kalisz powołanych do reprezentacji

1
Łukasz Zakreta, Maciej Pilitowski i Marek Szpera zostali powołani do Reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej. Szczypiorniści grający w klubie z naszego regionu. Wezmą udział m.in. w Międzypaństwowym Turnieju Piłki Ręcznej, w którym zmierzą się z Hiszpanią, Białorusią i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Druga połowa grudnia będzie bardzo intensywna dla piłkarzy ręcznych, występujących na co dzień w PGNiG Superlidze. Wśród nich są także szczypiorniści Energii MKS Kalisz, którzy nie tylko na początku miesiąca muszą grać mecze co trzy dni, dostali jeszcze – co akurat cieszy wszystkich – powołania do reprezentacji Polski.

>> Marek Szpera w historycznej II siódemce SPR Stali Mielec <<

Mowa o trzech wyróżniających się graczach kaliskiego zespołu, który w sobotę dzięki zwycięstwu nad SPR-em Stalą Mielec awansował na piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając Odrę Opole o jeden punkt. Powołania do reprezentacji dostali: Łukasz Zakreta (bramkarz), Marek Szpera (prawy rozgrywający) i Maciej Pilitowski (środkowy rozgrywający). Ten ostatni został wybrany najlepszym graczem listopada w plebiscycie ligi, wyprzedzając Branko Vujovića (PGE VIVE Kielce) i Szymona Sićko (NMC Górnik Zabrze). W uzasadnieniu napisano: „Jeden z najlepszych asystentów w lidze nie tylko obsługiwał kolegów, ale także regularnie zbliżał się do dwucyfrowego dorobku bramkowego. Biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie, środkowy to jeden z czołowych strzelców Superligi. Jeśli utrzyma formę (i dopisze zdrowie), to nie ulega wątpliwości, że będzie odgrywał ważną rolę w reprezentacji podczas ME 2020”.

Trzeci z powołanych Łukasz Zakreta, który był jednym z najlepszych szczypiornistów MKS-u w meczu ze Stalą Mielec, kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą bramek kapitalnymi interwencjami. – Bardzo się cieszę, że zostałem powołany do kadry. Fajnie, że ktoś mnie docenił. Na pewno dam z siebie wszystko – powiedział po sobotnim meczu bramkarz kaliskiej drużyny.

Marek Szpera, który pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego to klasa sama w sobie. W sobotnim meczu ligowym przeciwko Stali Mielec był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u Kalisz z pięcioma trafieniami na koncie ex aequo z Robertem Kamyszkiem. Wyprzedził ich tylko Paweł Gąsiorek – siedem trafień.

>> Wielka Ostrovia! Tak hartuje się charakter zespołu [WIDEO] <<

Powołana na grudzień kadra zbierze się w poniedziałek 16 grudnia w Warszawie, gdzie szczypiorniści przejdą badania lekarskie, a następnie zawodnicy przeniosą się do Cetniewa na zgrupowanie szkoleniowe, które potrwa do 23 grudnia. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia spotkają się w Tarnowie na konsultacji szkoleniowej i wezmą udział w turnieju międzypaństwowym, w którym oprócz Polski wystąpią także: Hiszpania, Białoruś i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski

 1. Mateusz Kornecki (KS VIVE Handball Kielce)
 2. Adam Morawski (SPR Wisła Płock)
 3. Łukasz Zakreta (MKS Kalisz)
 4. Przemysław Krajewski (SPR Wisła Płock)
 5. Piotr Jarosiewicz (KS Azoty-Puławy)
 6. Jan Czuwara (Górnik Zabrze)
 7. Szymon Sićko (Górnik Zabrze)
 8. Antoni Łangowski (KS Azoty-Puławy)
 9. Michał Olejniczak (UKS Miś Gorzów Wlkp. – SMS Gdańsk)
 10. Michał Daszek (SPR Wisła Płock)
 11. Maciej Pilitowski (MKS Kalisz)
 12. Maciej Zarzycki (KPR Gwardia Opole)
 13. Adrian Kondratiuk (Górnik Zabrze)
 14. Marek Szpera (MKS Kalisz)
 15. Rafał Przybylski (KS Azoty-Puławy)
 16. Michał Szyba (KS Azoty-Puławy)
 17. Krystian Bondzior (Górnik Zabrze)
 18. Arkadiusz Moryto (KS VIVE Handball Kielce)
 19. Dawid Dawydzik (KS Azoty-Puławy)
 20. Kamil Syprzak (Paris Saint Germain, Francja – od 18.12.)
 21. Mateusz Piechowski (SPR Wisła Płock)
 22. Patryk Walczak (TUS N-Lubbecke, Niemcy – od 27.12.)
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick