„Trzeba sobie wybaczać, szanować się” – małżeńskie jubileusze w Raszkowie

3
50-lecie, 55-lecie i 60-lecie małżeństwa - takim stażem mogą pochwalić się pary, które z rąk Jacka Bartczaka, burmistrza Gminy i Miasta Raszków otrzymały gratulacje. Ci, którym 'stuknęła' 50-tka otrzymali pamiątkowe medale od samego Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczpospolitej.

Gratulacje od władz gminy, uroczysty obiad, a potem tańce. 41 par mogło wczoraj wspomnieniami powrócić do własnego wesela, obchodząc swoje złote, szmaragdowe i diamentowe gody. – Pragnę podziękować tym parom za to, że są wzorem dla dzisiejszych małżeństw i pokazują jak to szczęście wziąć ze sobą przez życie i przenieść na tyle dziesiątek lat – mówił Jacek Bartczak, burmistrz gminy i miasta Raszków. – W dzisiejszych czasach małżeństwa często przeżywają kryzysy, a nasi jubilaci są wzorem godnym do naśladowania dodał.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Państwo Emilia i Wincenty Katorosz przeżywali swój jubileusz 60-lecia. Zapytaliśmy ich czy istnieje recepta na udane małżeństwo. – Trzeba sobie wybaczać, szanować się. Zdarzały się jakieś sprzeczki ale nigdy się nie kłócimy. Ja nie umiem się gniewać! mówiła pani Emilia.

Medale od prezydenta Andrzeja Dudy otrzymali między innymi Państwo Lidia i Lech Krapikowie. Opowiedzieli nam jak się poznali. – Poznaliśmy się na studiach. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Zanim zaczęliśmy się spotykać, znaliśmy się dłuższy czas. Dałem Lidii trochę czasu żeby się do mnie przekonała. Cierpliwie czekałemopowiadał pan Lech. – Teraz mamy wspaniałą córkę, troje wnucząt. Możemy zwiedzać świat!dodał z uśmiechem.

Fot. wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Jak malarz przekazał kilka obrazów to był koncert i występy artystów. Ale tam burmistrz mógł się pokazać na tle artysty i się lansować na tle filmu dokumentalnego. Właściwie nie było wiadomo kto był bohaterem tego filmu malarz czy burmistrz?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick