DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Trwają negocjacje" 25 anestezjologów odejdzie z kaliskiego szpitala?

25 anestezjologów złożyło wypowiedzenia. Powodem ma być brak odpowiedniego wynagrodzenia dla lekarzy tej specjalizacji. – To jest próba postawienia dyrekcji pod ścianą. Trwają negocjacje – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Rozpisany został konkurs na stanowiska dla anestezjologów. Dotychczas pracujący złożyli swoje oferty z takim wynagrodzeniem, jakie ich satysfakcjonuje. Czas na rozwiązanie problemu upływa 1 lutego. – Jeśli nie rozstrzygniemy pierwszego konkursu to ogłoszony zostanie kolejny. Liczę, że lekarze dojdą z dyrekcją do porozumienia – dodaje Gawroński.

CZYTAJ: Ptasia grypa. Wojewoda wielkopolski apeluje do hodowców drobiu

Szpital jest jednak w poważnym kryzysie. O sprawie z wypowiedzeniami od anestezjologów został powiadomiony wojewoda wielkopolski oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Choć dyrekcja placówki liczy na załagodzenie konfilktu, musi wziąć pod uwagę najgorszy ze scenariuszy. – Jeśli do 1 lutego nie uda nam się porozumieć, będziemy musieli zawiesić pracę oddziałów zabiegowych, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebny jest anestezjolog – informuje Gawroński.

To już kolejna tak poważna sytuacja w kaliskim „okrąglaku”. Wcześniej protestowali tam fizjoterapeuci i radiolodzy. Odejść z pracy chcieli także psychiatrzy.

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • C
  ciekawska

  środa, 22 stycznia, 2020

  Czy jeżeli ktoś z rodziny lub znajomych tych anestezjologów będzie potrzebował wykonania zabiegu operacyjnego lub innego, wymagającego udziału anestezjologa, to „łaskawie” któryś z nich wróci do pracy czy pacjent zostanie przewieziony do innego szpitala?

  Odpowiedz
 • KM
  Kryształowy Marian

  czwartek, 23 stycznia, 2020

  Morawiecki i jego biało-czerwona drużyna na pewno poradzi sobie z „kastą” anasezjologów!!??

  Odpowiedz
 • P
  Pacjent

  czwartek, 23 stycznia, 2020

  Szkoda że wszyscy dostają godziwe pieniądze tylko fizjoterapeutów dyrektor traktuje po macoszemu, którzy teraz zarabiają minimalną krajową. Dla wszystkich są pieniądze na podwyżki tylko nie dla nich, a robią niesamowitą robotę. Tylko to zrozumie ten kto tego doznał.

  Odpowiedz
 • O
  Oburzony

  czwartek, 23 stycznia, 2020

  Czy Ci pseudo lekarza spłacili dług za swoje wykształcenie które otrzymali od państwa? Ile oni chcieliby zarabiać?

  Odpowiedz
 • Z
  zorientowany

  czwartek, 23 stycznia, 2020

  Nie jestem anestezjologiem w Kaliszu , wykonuję inną specjalizację, ale mam pytania do „oburzonego ” i innych osób powtarzających wciąż wezwania do 'spłaty kosztów kształcenia”:
  1. Dlaczego tylko lekarzy miałaby ta spłata dotyczyć – przecież w mniejszym czy większym zakresie każdy otrzymał edukację na koszt państwa – i lekarze, i inżynierowie,ale też np. malarze i ślusarze..a więc?
  2. Proszę o podanie KONKRETNEJ KWOTY , na jaką Pan wycenia studia medyczne -ale nie wziętej ” z kosmosu”, tylko opartej o realne koszty ( a okresie, gdy dana osoba studiowała) pomniejszone np. o kwotę , jaka z podatków moich rodziców ( a później moich ) była przeznaczona na edukację innych osób.
  Niecierpliwie czekam na odp.

  Odpowiedz
 • Z
  z

  czwartek, 23 stycznia, 2020

  i jescze jedno pytanie do 'oburzonego ” – dlaczego był pan łaskaw nazwać anestezjologów „pseudo lekarzami”???

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz