DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Trwa szacowanie strat po przejściu nawałnicy. Strażacy pracowali do późnej nocy

Nawałnica, która przeszła w niedzielne popołudnie nad powiatem ostrowskim, wyrządziła sporo szkód. Strażacy pracowali do późnej nocy i usuwali skutki burzy.

 

Okazuje się, że na drodze najpoważniejszej nawałnicy znalazł się właśnie powiat ostrowski. To tutaj strażacy odnotowali najwięcej interwencji. – Przyjęliśmy blisko 60 zgłoszeń. Dotyczyły one zalanych posesji, powalonych drzew oraz uszkodzonych dachów i linii energetycznych. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce na terenie gminy Sośnie – informuje st. kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

W Granowcu spadł grad wielkości małego jaja kurzego. Z kolei w Ostrowie Wielkopolskim ulewne opady deszczu zalały teren przy Urzędzie Miejskim, ulicę Harcerską, Zębcowską, Konopnickiej, czy Osiedle Bajkowe. Strażacy do późnych godzin nocnych usuwali skutki nawałnicy. – Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nie było osób poszkodowanych – dodaje st. kpt. Chmielecki.

W powiecie jarocińskim strażacy odnotowali 20 zdarzeń. One także dotyczyły powalonych drzew, uszkodzonych linii energetycznych oraz zalanych posesji. Z kolei w powiecie pleszewskim oraz ostrzeszowskim sytuacja wyglądała dużo spokojniej. Mundurowi przyjęli jedynie kilka niegroźnych zgłoszeń.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla regionu południowej Wielkopolski ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Żółty alert obwiązuje od godziny 13.00 do 23.00 w poniedziałek: „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Burze przemieszczać się będą z zachodu na wschód” – czytamy w treści komunikatu. Według radarów pogodowych w powiecie ostrowskim można spodziewać się opadów deszczu w godzinach wieczornych. Nie będą one jednak tak intensywne, jak wczoraj.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • H
  Heheszek

  poniedziałek, 1 lipca, 2024

  Nie ma co liczyć. Szkoda czasu. Zawracanie głowy.
  Nasz naczelny Vice Meteorolog Miasta i tak twierdzi, że ewentualne nakłady na melioracje są niewspółmierne do ewentualnych strat i generalnie nic się stało. I że w Bielsku-Białej i w Warszawie mają większego pecha i to raczej tam będzie zalewać. Może tam warto wysłać komisję liczącą straty, bo może tam nie wszyscy są po Collegium Tumanum i chętnie skorzystają z takich wyliczeń…

  Odpowiedz
  • Z
   ZK

   poniedziałek, 1 lipca, 2024

   Strzał w dziesiątkę. 🎯

   Odpowiedz
 • !!!

  wtorek, 2 lipca, 2024

  Jeszcze parę lat temu, aby zalewało osiedle przy ul. M. Konopnickiej musiało padać przez kilka dni a teraz pół godziny ulewy i pływamy.

  Odpowiedz
 • TS
  taka sytuacja

  wtorek, 2 lipca, 2024

  UM Ostrów łącznie z Panią Prezydent , to cudowni ludzie. Nic nie mają sobie do zarzucenia, aha i więcej pieniędzy na sport w Ostrowie i będzie jeszcze lepiej:) Sponsor Stali uciekł to nie 2 , a może teraz z pięć mln na kosza i będzie dobrze, a woda spłynie sama.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz