Trwa remont Bursy Szkolnej. Zobacz, jak będzie wyglądać [ZDJĘCIA]

1
Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Szara bryła wreszcie zniknie. Trwa remont Bursy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim. Prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu i potrwają jeszcze przez kilka kolejnych. Na remont przewidziano rok, bo jest co robić. Oprócz ocieplenia i wykonania elewacji zostanie założona m.in. instalacja fotowoltaiczna. Wymieniony będzie także dach budynku.

Od lat zastanawiali się, za co wyremontować Bursę Szkolną w Ostrowie Wielkopolskim. Wreszcie zdobyli dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł. To połowa kwoty potrzebnej do przeprowadzenia remontu. Trwa ocieplanie ścian budynku, który wkrótce zmieni się całkowicie. Szare mury zastąpi kolorowa elewacja, a to nie wszystko. Prace rozpoczęto od ocieplenia fundamentów. Zakres prac obejmuje całkowitą wymianę pokrycia dachu, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wymianę okien.

Bursa Szkolna jest drugim domem dla ok. 150 uczniów, którzy chodzą do ostrowskich szkół, a pochodzą spoza powiatu. Oprócz pokoi (głównie trzyosobowych) mają również do dyspozycji m.in. bibliotekę, pokoje do cichej nauki, trzy świetlice, stołówkę, siłownię, a także kuchenki młodzieżowe. – To ostatni budynek oświatowy podlegający powiatowi, który przechodzi termomodernizację. Dzięki temu zyska nową elewację, dach, ale poprzez docieplenie oraz montaż fotowoltaiki powinien mieć konkretne oszczędności w użytkowaniu – wyjaśnia Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Umowa na remont została podpisana w lipcu. Od tamtego czasu trwają prace budowlane, które szybko się nie zakończą. Realizację tej inwestycji przewidziano na dwa lata – 2021 i 2022. Wykonawca ma na zakończenie prac rok od chwili podpisania dokumentów ze starostwem.

Na przebudowie tej inwestycji – jak zapewniają przedstawiciele gminy – zyskają nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy miasta, którzy nie będą musieli oglądać już szarej bryły.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Najwyższy czas bo to straszyło od lat- a nie lepiej tak obłożyć cegiełkami-a nie te tynki,które za kilka lat będą brudne -a cegiełki karcherem można zawsze czyścić

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick