Trwa protest fizjoterapeutów. Nadal nie ma porozumienia

0
Od poniedziałku w całej Polsce trwa protest fizjoterapeutów. We wtorek w tej sprawie odbyło się spotkanie związkowców z ministrem zdrowia. Niestety, nie przyniosło ono zamierzonych efektów, co jest równoznaczne z kontynuowaniem strajku przez rehabilitantów.

Podczas spotkania ministra zdrowia Łukasza Szymowskiego z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii nie doszło do porozumienia. Jak przekazał związek fizjoterapeutów za pośrednictwem Facebooka, minister zdrowia twierdzi, że aż w 70 proc. placówek pracownicy fizjoterapii, laboratoriów i RTG otrzymali podwyżki, a jeśli były na skandalicznie niskim poziomie, to sami są sobie winni, bo zaakceptowali porozumienia.

Brak porozumienia wiąże się z absencją rehabilitantów na szpitalnych oddziałach, co już odczuwają pacjenci. Część planowanych zabiegów zostało przełożonych.

„Głos” w sprawie zabrała Krajowa Rada Fizjoterapeutów. Na jej stronie internetowej czytamy: „Krajowa Rada Fizjoterapeutów sprzeciwia się dyskryminacyjnemu traktowaniu fizjoterapeutów i nie akceptuje faktu, że fizjoterapia jest pomijana w procesach finansowych w ramach środków publicznych”.

Osoby chętny do tego, by zostać fizjoterapeutami, muszą ukończyć pięcioletnie studia magisterskie, a następnie dokształcać się. Ich wynagrodzenie jest równe najniższej pensji krajowej.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick