Trwa nabór wniosków do OBO. Możesz zgłosić swój pomysł do końca lipca!

0
Pula miliona złotych czeka na rozdysponowanie w ramach VI edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy z mieszkańców, który chce coś zmienić w mieście, może swój pomysł zgłosić do konkursu! Urząd Miejski przyjmuje zgłoszenia do końca lipca. W zeszłym roku pomysłów było aż 150, a mieszkańcy tradycyjnie zdecydowali, który z pomysłów otrzymał dofinansowanie.

Tradycyjnie, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w czterech kategoriach: zadanie ogólnomiejskie duże, zadanie ogólnomiejskie małe, zadanie edukacyjne i zadanie rewitalizacyjne. – Wnioski można składać przez cały lipiec, w sierpniu będzie miała miejsce ocena merytoryczna tych wniosków, we wrześniu odbędzie się losowanie numerów zadań. W październiku mieszkańcy będą mogli oddawać głosy na wybrany przez siebie projekt, a w grudniu odbędzie rozstrzygnięcie konkursu – informuje Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pula środków to milion złotych. Na zadania duże można pozyskać do 250 tysięcy złotych, na małe do 40 tysięcy. Limit kwoty zadań rewitalizacyjnych to 20 tysięcy złotych. W ubiegłym roku mieszkańcy wybierali zwycięzców spośród 150 pomysłów. Realizacja tych projektów trwa!

CZYTAJ: Ostrowski Budżet Obywatelski 2019. Zobacz, kto wygrał! [PEŁNA LISTA WYNIKÓW]

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick