Trwa montaż słupków. Na rynek wjadą nieliczni

8
Fot. UM Ostrów
Trwa montaż czterech słupków na ul. Raszkowskiej przy wjeździe na Rynek. Dwa z nich będą stałe, a dwa kolejne ruchome, co ma umożliwić wjazd na płytę Rynku wyłącznie pojazdom do tego uprzywilejowanym. Koszt inwestycji ma sięgnąć 65 tys. zł.

Od pewnego czasu na ul. Raszkowskiej prowadzone są prace związane z montażem słupków automatycznych, które mają ograniczyć ruch samochodowych na ostrowskim Rynku. – Chcemy ograniczyć liczbę samochodów parkujących w tym miejscu. Z jednej strony poprawi to estetykę serca miasta, jakim jest Rynek, z drugiej wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Ostrowa, którzy licznie korzystają z ogródków restauracyjnych lub po prostu spacerują tu całymi rodzinami – mówi wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Prace jeszcze trochę potrwają, bo uruchomienie blokady zaplanowano na 1 sierpnia. Choć słupki fizycznie już widać, to trwają jeszcze prace nad ustaleniem regulaminu porządkującego ruch pojazdów po płycie Rynku. – Planujemy udostępnienie płyty Rynku dla dostawców w godzinach od 6.00 do 11.00 i od 17.00 do 18.00. Poza tymi godzinami dostęp do Rynku ograniczony zostanie wyłącznie do mieszkańców i właścicieli znajdujących się tu posesji, jednak bez prawa parkowania na płycie. Oczywiście, wjechać na Rynek będą mogły także służby miejskie i publiczne – wyjaśnia zastępca prezydent miasta.

Władze zapewniają, że podobne rozwiązania są stosowane także w innych miastach i są pozytywnie oceniane. Koszt inwestycji wynosi 65 tys. zł W jej skład wchodzi montaż dwóch stałych słupków oraz dwóch ruchomych, które będą opuszczane do poziomu jezdni, aby umożliwić przejazd pojazdom do tego upoważnionym.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. 1
    9

    Super – nie ma mnie w Ostrowie ale gdzies chyba te utracone 50-70 musi byc stworzone w poblizu rynku? Np podniesc plac zabaw niedawno remontowanego (sic) Placu 23 Stycznia i zrobic pol pietra pod zimia parking na calej powierzchni placu.

    Albo taniej i lepiej zatrudnic parkingowych odstawiajacych auto gdzies dalej.

  2. 15

    I bardzo dobrze, niedawno przejeżdżałem rowerem to więcej samochodów niż ludzi. Boję się tylko, że te pojazdy, które w niedzielę „musiały” tam stać będą „musiały” stać dalej bo sobie wjazdówki załatwią.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick