DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Trwa montaż nowych kojców w schronisku. Psy przetrwają jesień i zimę w lepszych warunkach. Dostały też 1,5 tony karmy

Podczas zbiórki prowadzonej w jednej z lokalnych firmy udało się zebrać 1,5 tony karmy dla psów, koce i inne akcesoria potrzebne zwierzętom. – Jestem miłośniczką zwierząt i jak mam tylko okazję, to zawsze staram się pomóc – mówi Natalia Kalis, inicjatorka wydarzenia. Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim trafi jeszcze 200 kg żwirku dla kotów i ponad 100 puszek z jedzeniem dla tych zwierząt.

Jesień i zima mogą być dla ostrowskiego schroniska bardziej łaskawe – właśnie trwa druga tura wymiany kojców. – Część była wymieniana w zeszłym roku, natomiast w tym roku będzie wymienione 51 kojców, więc na pewno te zwierzęta będą możliwość przeżycia tej zimy w o wiele lepszych warunkach – tłumaczy Agnieszka Nowicka, kierownik ostrowskiego schroniska.

To jednak nie koniec nowości – w przyszłym roku budynek na terenie schroniska ma przejść metamorfozę. Zostanie dobudowane piętro, tam przeniesie się administracja schroniska, a na dole powstanie m.in. specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • K
  kociara

  niedziela, 11 października, 2020

  SUPER CZEKAMY NA KOCIARNIĘ . DZIĘKUJEMY, OBY TEN CIEPLUTKI SEN DLA BEZDOMNYCH KOTÓW SIE SPEŁNIŁ.

  Odpowiedz
 • A
  Azor

  niedziela, 11 października, 2020

  Nareszcie !

  Odpowiedz
 • S
  Stefan

  poniedziałek, 12 października, 2020

  MIE ZAPOMINAJCIE ,O TYM ZE NIE TYLKO PIESKI SĄ W POTRZEBIE , KOTKOM RÓWNIEŻ NALEZY SIE CIEPŁY KĄCIK NA ZIME I MISKA Z KARMA . KOTY ZIMĄ SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄ CIEPŁEGO MIEJSCA ,I SCHRONIENIA PRZED MROZEM .

  Odpowiedz
 • MZ
  Milosniczka Zwierząt

  poniedziałek, 12 października, 2020

  Inicjatywy super, tylko dlaczego kupujemy psom najgorszą karmę, najmniej kaloryczną ?

  Psy w schronisku marzną zimą i niestety karmy ze sklepów diskontowych są bardzo zlej jakości. Ktoś powie – OK ale moj piesek je te karme i jest ok … Tylko pies który ma dom nie jest 24 godz. na dobę na dworze i to jeszcze na tak ograniczonej powierzchni…

  Dlatego apeluję ! nie chodzi o ilość karmy – 100 kg czy 1000 kg. Chodzi też o WYSOKĄ jakość karmy a tej NIE kupimy w Biedronce ! Są schroniska w Polsce np. w Poznaniu, gdzie przyjmuje się karmę tylko określonych marek.
  Kiedy zatem zmieni się polityka kamienia zwierzą w naszym schronisku ?

  Odpowiedz
 • K
  Kazia

  poniedziałek, 12 października, 2020

  OBY JAK NAJSZYBCIEJ KOTY ZNALZAŁY SWÓJ CIEPŁY KĄT I MISKE CIEPŁEJ STRAWY .ŻAL PATRZEĆ NA TE WAŁĘSAJACE SIE ZZIĘBNĘTE KOTY , CHORE KOTY , I GLODNE KOTY. MOŻE KTOS SIE ZAINTERESUJE I WYŁAPIE TE KOTY NA DZIAŁKACH , NIE TYLKO TE KOTY POD KOZIM BORKIEM , KOTY DZIKIE SA WSZĘDZIE NA WSZYSTKICH DZIAŁKACH W OSTROWIE. ONE POTRZEBUJĄ CIEPLEGO KĄTA.

  Odpowiedz
 • M
  Maciek

  poniedziałek, 12 października, 2020

  Kazdy z nas może pomóc adoptując psa lub kota. Oczywiscie róbmy to z głową zeby zwierzaki nie wracały do schronisk.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz