Trwa montaż nowych kojców w schronisku. Psy przetrwają jesień i zimę w lepszych warunkach. Dostały też 1,5 tony karmy

9
1,5 tony karmy dla psów, do tego koce, smycze, żwirek dla kotów i inne akcesoria – to efekty zbiórki na rzecz Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, którą przeprowadziła jedna z ostrowskich firm. Część darów już trafiła do zwierzaków. Władze i pracownicy obiektu mają też kolejne powody do radości, bo właście trwa wymiana kojców. W przyszłym roku planowana jest też modernizacja budynku wewnątrz schroniska.

Podczas zbiórki prowadzonej w jednej z lokalnych firmy udało się zebrać 1,5 tony karmy dla psów, koce i inne akcesoria potrzebne zwierzętom. – Jestem miłośniczką zwierząt i jak mam tylko okazję, to zawsze staram się pomóc – mówi Natalia Kalis, inicjatorka wydarzenia. Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim trafi jeszcze 200 kg żwirku dla kotów i ponad 100 puszek z jedzeniem dla tych zwierząt.

Jesień i zima mogą być dla ostrowskiego schroniska bardziej łaskawe – właśnie trwa druga tura wymiany kojców. – Część była wymieniana w zeszłym roku, natomiast w tym roku będzie wymienione 51 kojców, więc na pewno te zwierzęta będą możliwość przeżycia tej zimy w o wiele lepszych warunkach – tłumaczy Agnieszka Nowicka, kierownik ostrowskiego schroniska.

To jednak nie koniec nowości – w przyszłym roku budynek na terenie schroniska ma przejść metamorfozę. Zostanie dobudowane piętro, tam przeniesie się administracja schroniska, a na dole powstanie m.in. specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  • Prawda kociarnia. Obiecana już od kilku lat. Mieszkam przy Działkach kozi borek. Jest tu duży problem kotow bezdomnych. Chore, stare koty. Widać cierpiące. Kotki które 2 razy chodziły kotne. Teraz te maluszki chodzą w poszukiwaniu jedzenia. Krążą pod blokiem. Na cały blok może 2 osoby coś rzuca raz po raz. Nie kazdego rusza bezdomny głodny kot. Tragedia. Zima idzie.

 1. MIE ZAPOMINAJCIE ,O TYM ZE NIE TYLKO PIESKI SĄ W POTRZEBIE , KOTKOM RÓWNIEŻ NALEZY SIE CIEPŁY KĄCIK NA ZIME I MISKA Z KARMA . KOTY ZIMĄ SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄ CIEPŁEGO MIEJSCA ,I SCHRONIENIA PRZED MROZEM .

  • Zostały przekazane puszki i karma dla kotków oraz 200 kg żwirku, kuwety, koce, pościele. Kotki nie zostały pominięte 😉

 2. Inicjatywy super, tylko dlaczego kupujemy psom najgorszą karmę, najmniej kaloryczną ?

  Psy w schronisku marzną zimą i niestety karmy ze sklepów diskontowych są bardzo zlej jakości. Ktoś powie – OK ale moj piesek je te karme i jest ok … Tylko pies który ma dom nie jest 24 godz. na dobę na dworze i to jeszcze na tak ograniczonej powierzchni…

  Dlatego apeluję ! nie chodzi o ilość karmy – 100 kg czy 1000 kg. Chodzi też o WYSOKĄ jakość karmy a tej NIE kupimy w Biedronce ! Są schroniska w Polsce np. w Poznaniu, gdzie przyjmuje się karmę tylko określonych marek.
  Kiedy zatem zmieni się polityka kamienia zwierzą w naszym schronisku ?

 3. OBY JAK NAJSZYBCIEJ KOTY ZNALZAŁY SWÓJ CIEPŁY KĄT I MISKE CIEPŁEJ STRAWY .ŻAL PATRZEĆ NA TE WAŁĘSAJACE SIE ZZIĘBNĘTE KOTY , CHORE KOTY , I GLODNE KOTY. MOŻE KTOS SIE ZAINTERESUJE I WYŁAPIE TE KOTY NA DZIAŁKACH , NIE TYLKO TE KOTY POD KOZIM BORKIEM , KOTY DZIKIE SA WSZĘDZIE NA WSZYSTKICH DZIAŁKACH W OSTROWIE. ONE POTRZEBUJĄ CIEPLEGO KĄTA.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick