Trudna sytuacja Centry. Mało punktów, dużo kontuzji

1
Piłkarze Centry Ostrów Wlkp. nie mają powodów do zadowolenia. Zespół prowadzony przez Mariusza Posadzego znajduje się tuż nad strefą spadkową. Ostrowian czeka ciężka walka o uniknięcie degradacji. Na domiar złego w zespole mamy teraz wiele kontuzji, które dopadły czołowych zawodników. Do zakończenia obecnego sezonu ostrowianom pozostało jeszcze osiem meczów.

Jak na razie bilans rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy ostrowskiej drużyny to: 3 remisy i 6 porażek. Na 27 możliwych do zdobycia punktów, ostrowianie wywalczyli dotąd zaledwie 3. Drużyna Mariusza Posadzego strzeliła tylko 4 bramki, tracąc ich 19.

Centra zajmuje teraz 14 miejsce w trzecioligowej tabeli. Znajduje się tuż nad strefą spadkową. Ma w dorobku 22 punkty. Punkt więcej od Górnika Konin i trzy punkty więcej od Unii Solec Kujawski. Do zakończenia rozgrywek ostrowianom pozostało osiem meczów. Już w sobotę Centrę czekają prestiżowe derby w Jarocinie. W piątek, 11 maja w Ostrowie natomiast dojdzie do meczu z kaliskim KKS-em. Przed ostrowianami ciężka walka o utrzymanie. Rozgrywki wkraczają w kluczową fazę. Niestety, w zespole mamy sporo kontuzji. Na dziś do gry nie są zdolni czołowi zawodnicy: Dariusz Reyer, Tomasz Adamiak, Dawid Kuczyński i Szymon Kucharski. Sytuacja Centry nie wygląda dobrze. – Nie mamy zamiaru załamywać rąk. Walczymy, dajemy z siebie wszystko i zrobimy wszystko, żeby się utrzymać – mówi Michał Sztok.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem Centra nie jest” nad” tylko”w” strefie spadkowej bo jest duże prawdopodobieństwo, że z 2.ligi spadną Koszalin i Wejherowo…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick