Trójwymiar namalowany na kępińskim rynku [ZDJĘCIA]

0
fot.facebook.com/muzeumziemikepinskiej/
Na rynku w Kępnie pojawiły się trójwymiarowe malunki. Mają przedstawiać cztery najważniejsze elementy z życia miasta. O przyozdobienie chodników zadbało Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Kępiński rynek nabrał kolorów. Wszystko za sprawą malowideł 3D, które pojawiły się pod stopami mieszkańców. – Muzealny street art, czyli rysunki na płycie kępińskiego rynku związane z historią regionu, znajdują się po czterech stronach świata. Od wschodu i zachodu zaprezentowani zostali Tadeusz Piotr Potworowski, patron naszego muzeum oraz Wacław Kokociński, współzałożyciel Muzeum Ziemi Kępińskiej i wieloletni burmistrz Kępna. Od strony północnej i południowej przedstawione zostało stanowisko archeologiczne i część zabytków, odkrytych w naszym regionie, a także stolarz przy pracy. Kępno bowiem może pochwalić się długoletnią tradycją rzemieślniczą. Cech stolarski jest jednym z najstarszych w mieście – opowiada Karolina Różewska, dyrektor muzeum.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Malowanie trwało dwa dni. – Nasz rynek jest tak wkomponowany w miejską zabudowę, a kamieniczki na tyle wysokie, że pozwoliło to malarzom pracować w cieniu, dlatego mimo upałów tworzenie żywej miejskiej sztuki przebiegło dość sprawnie. Malowidła w zależności od warunków atmosferycznych powinny wytrzymać dwa lata – dodaje dyrektor muzeum.

3 sierpnia kępińskie muzeum obchodzi 80-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowywany jest duży wernisaż przedstawiający historię działalności muzeum.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick