Troje włamywaczy w rękach policji z Grabowa

0
zdjęcie poglądowe
Policjanci z Ostrzeszowa zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem, która miała miejsce na terenie gminy Grabów nad Prosną. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

Do włamania do budynku mieszkalnego doszło w ostatnią środę w miejscowości Palaty.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że sprawcy po uprzednim wybiciu szyby w oknie weszli do wnętrza budynku jednorodzinnego, skąd po dokonanej penetracji pomieszczeń, zabrali w celu przywłaszczenia przedmioty o łącznej wartości 5000 złotych na szkodę 62-letniej właścicielki posesji – mówi sierż. sztab. Magdalena Hańdziuk.

Wczoraj około godziny 15:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali 27-letniego mieszkańca gm. Grabów nad Prosną, który wspólnie i w porozumieniu z dwoma 23-letnimi mieszkańcami Ostrzeszowa dokonał przedmiotowej kradzieży.

– Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych na terenie Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie oraz Kępnie – dodaje.

Mężczyźni usłyszeli oni zarzuty popełniania przestępstwa określonego w art. 279 § 1 kodeksu karnego, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick