Traktorzysta z promilami

0

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. Spowodował on kolizję drogową z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Kierowca ciągnika rolniczego Ursus w momencie skrętu w lewo, nie upewnił się, czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Samochodem osobowym marki BMW, który brał udział w kolizji kierowała 41-latka. Kobieta po zderzeniu z ciągnikiem, wjechała w pobliskie pola uprawne.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący traktorem miał w organizmie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta była trzeźwa.

Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu –Zgodnie z przepisami, oprócz spowodowania kolizji drogowej, sprawca odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick