DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Traktorzysta z promilami

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. Spowodował on kolizję drogową z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Kierowca ciągnika rolniczego Ursus w momencie skrętu w lewo, nie upewnił się, czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Samochodem osobowym marki BMW, który brał udział w kolizji kierowała 41-latka. Kobieta po zderzeniu z ciągnikiem, wjechała w pobliskie pola uprawne.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący traktorem miał w organizmie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta była trzeźwa.

Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu –Zgodnie z przepisami, oprócz spowodowania kolizji drogowej, sprawca odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz