DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Tragedia, wszędzie dziury". Jak mieszkańcy oceniają stan jezdni w Ostrowie?

Taka sytuacja powtarza się co roku. Na ulicach będących pod nadzorem Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, ale też Powiatowy Zarząd Dróg pojawiają się dziury. Wpływ na powstawanie ubytków w drogach mają warunki atmosferyczne panujące zimą.

MZD informuje, że na bieżąco starają się zabezpieczać dziury. Jednak całkowita naprawa uszkodzonych miejsc będzie możliwa dopiero, gdy temperatury przestaną spadać poniżej zera. Takie same informacje płyną z instytucji kierowanej przez Piotra Śniegowskiego.

Warto też wiedzieć, że właściciel uszkodzonego na drodze samochodu może starać się o uzyskanie odszkodowania. W tym celu należy udokumentować zniszczenia, ustalić kto jest zarządcą danej drogi i zgłosić się do odpowiedniego urzędu.

Niepochlebne opinie na temat stanu dróg ma większość mieszkańców, z którymi rozmawialiśmy (do obejrzenia w materiale wideo). A po emisji materiału w środowych Wydarzeniach Telewizji Proart, ubytek na ulicy Dąbrowskiego w Ostrowie został naprawiony.

Napisz do autora

Komentarze (18)
 • K
  Kazik

  czwartek, 2 marca, 2023

  Pewnie na bieżąco łatają dziury w chmurach bo na pewno nie na Kolejowej przy skręcie z Sienkiewicza w stronę dworca PKP. Dziury tam są pewnie już z 2 lata nie łatane. Więc to ma być ,,na bieżąco”? To ciekawa ocena…

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  piątek, 3 marca, 2023

  Ulica Puławskiego to jedna wielka tragedia. Ulica Reymonta łata na łacie. Ulica Kolejowa przed i za skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego tradycyjnie co rok dziurawa. Walające się na chodnikach miesiącami słupki ostrzegawcze i ich fragmenty to tylko drobny wycinek stanu ostrowskich ulic i chodników. O wykonaniu zrewitalizowanych nawierzchni brukowych ulic w centrum miasta to szkoda mówić, szczyt dyletanctwa. Starzy brukarze przewracają się w grobach.

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  piątek, 3 marca, 2023

  Pisałem w nocy stąd błąd ale reszta się chyba zgadza.

  Odpowiedz
 • O
  Ost

  piątek, 3 marca, 2023

  Ciekawa jest polityka naprawiania ulic. kilka lat temu wykonywano remont Nowej Krępy, nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, chodniki, w kilku etapach. Ale na odcinku ok. 100 m, między Witosa a Skłodowskiej nawierzchni ulicy i krawężników nie wymieniono. Są tam krzywe krawężniki, łaty i po deszczu doskonale to widać jakie są nierówności. Jest pytanie ile zaoszczędzono na ok.100 m odcinku, który nie został wyremontowany.
  Ponadto do remontu Strzelecka, łata na łacie i Al. Słowackiego, bo to jest teraz ulica miejska, koleiny trochę sfrezowano i to na razie tyle.

  Odpowiedz
 • J
  jan

  piątek, 3 marca, 2023

  REYMONTA !!!!!!!!!!!!!!!! PUŁASKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • NW
  Największy wróg

  piątek, 3 marca, 2023

  W chwili obecnej znowu krety ostrowskie czyli wodkan znowu ryją na ulicy królowej Jadwigi znowu będą nowe łaty tak jak obok na ulicy Reymonta wymienić rury na większym odcinku zamknąć ulice zalać asfaltem i mieć spokój na 30,40 lat???? Nie ma znowu pieniędzy na to??? A na inne pierdoły były brane kredyty?????

  Odpowiedz
 • K
  KORA

  piątek, 3 marca, 2023

  Oprócz dziurawych dróg krzywe chodniki,prosze przejść drogę od Paderewskiego do Galerii kilka razy rozkopana i chodniki nie wróciły do dawnego stanu,pozapadane i popękane za chwile będą też wielkie dziury

  Odpowiedz
 • K
  Kajko

  piątek, 3 marca, 2023

  Jaka prezydent, takie ulice…

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  piątek, 3 marca, 2023

  16 milionów coby żużel hulał w Ostrowie jakoś się znalazło. NIe dziwota że na inne rzeczy nie styka.
  https://sport.interia.pl/zuzel/news-takiej-kasy-jeszcze-tam-nie-bylo-podatnicy-zaplacza,nId,6632000?utm_source=share&utm_medium=share&utm_campaign=share&iwa_source=share

  Odpowiedz
 • G
  Gemini

  piątek, 3 marca, 2023

  A gdzie ten ekspres inwestycyjny ? Tyle środków pozyskali, taki sukces to czemu dróg nie remontują ? Hale i stacje przesiadkowe ważniejsze.

  Odpowiedz
 • K
  kot

  piątek, 3 marca, 2023

  Zapraszam na Miodową tam są dopiero dziury

  Odpowiedz
 • O
  obserwator

  sobota, 4 marca, 2023

  Szanowni mieszkańcy, nie przesadzajcie. Kogo obchodzą jakieś dziury w jezdni? Bo prezydent Klimek na pewno nie. Ważniejsze są spotkania, otwarcia, kamienie węgielne, koncerty. Wizyty u działkowców, becikowe czy rocznica domu dla wybranych emerytów. Boicie się dziur? Chodźcie pieszo, albo jeźdźcie autobusami. Mecze w Arenie czy miliony na stadiony są ważniejsze od jakichś tam ulic czy chodników. Niech to wreszcie do was dotrze. Przecież popiera panią Klimek „przyjazne miasto”.

  Odpowiedz
 • B
  Bolo

  poniedziałek, 6 marca, 2023

  Chodniki jak juz rozkopują to niech zrobią, tak jak było wcześniej a nie na odpi***dol !

  Odpowiedz
 • X
  xxx

  wtorek, 7 marca, 2023

  Teraz chodniki zrywa nie Orange ale Promax

  Odpowiedz
 • T
  tymek

  niedziela, 12 marca, 2023

  w każdym mieście są takie rejony że lepiej tam nie jeździć, gorzej jak się w takim miejscu mieszka. ja sobie załatwiłem tak zawieszenie, dobrze że mój warsztat nie naciąga na kasę, to mi zrobili, a też w sumie nie tak dawno do nich trafiłem. na szczęście motointegrator ma spis takich dobrych zakładów.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz