DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Tragedia w Kobylej Górze. Nie żyje 11-latka [AKTUALIZACJA]

Nie udało się uratować życia 11-letniej dziewczynki. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w okolicy zalewu w Kobylej Górze.  

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie o godz. 17.14. W okolicy zalewu w Kobylej Górze doszło do zatrzymania akcji serca u 11-latki. Dziewczynka była reanimowana przez świadków i ratowników WOPR jeszcze przed przyjazdem służb. – Walka o życie dziewczynki trwała ok. 2 godzin. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon 11-latki – informuje portal wlkp24.info dyżurny ostrzeszowskiej straży pożarnej.

Na miejscu zdarzenia były dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR. Szczegóły tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja.

AKTUALIZACJA – 20.45

st. asp. Tomasz Morawek, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie: Około 17.oo służby ratownicze zostały poinformowane o zasłabnięciu 11-letniej dziewczynki, mieszkanki powiatu wieluńskiego, która przebywała wraz z rodziną na terenie zalewu Blewązka w Kobylej Górze. Pomimo ponad godzinnej reanimacji stwierdzono zgon dziecka. Na polecenie prokuratury ciało dziewczynki zabezpieczono do sekcji. Postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

Aktualizacja 2:

W wyniku tego zdarzenia do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim trafiła 17-letnia dziewczyna, która wcześniej uczestniczyła w akcji udzielania pomocy 11-latce (przyniosła na miejsce przenośny defibrylator). Z notatki służb wynika, że w trakcie akcji reanimacyjnej dziewczyna nagle bardzo źle się poczuła. Teraz przebywa na dziecięcym OIOM-ie ostrowskiego szpitala, jej stan jest poważny.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • NA
  Niedzielski Adaś

  niedziela, 20 sierpnia, 2023

  Przyjęła strzykawkę zapewne. Brawo dla rodziców.

  Odpowiedz
 • W
  Widz

  niedziela, 20 sierpnia, 2023

  Zakładam, że dziewczynka przyjęła eksperymentalną miksturę „terapii” genowej w zastrzyku.

  Odpowiedz
 • A
  Albam

  niedziela, 20 sierpnia, 2023

  W tych czasach działamy jak windows 97 🤦 więc szpryca działa nawet na biednych dzieciach…

  Odpowiedz
 • T
  TakaJa

  niedziela, 20 sierpnia, 2023

  Serio ? Bzdury piszesz. Znalam osobiście nie było żadnej strzykawki. Weź rozpęd i pieprznij się w głowę

  Odpowiedz
  • K
   Kkk

   niedziela, 20 sierpnia, 2023

   Dokładnie

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz