Tragedia w escape roomie powodem zmian w mapie zagrożeń

1
Screen z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Po tragicznym pożarze w escape roomie , w którym zginęło 5 nastolatek, służby skontrolowały podobne obiekty. Państwowa Straż Pożarna w Ostrowie nie odnotowała nieprawidłowości. Oprócz tego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dodano nową kategorię, która umożliwia zgłoszenie nieprawidłowej działalności rozrywkowej.

Tragiczne wydarzenia z początku stycznia tego roku zmusiły policję do rozszerzenia karty zgłoszeń. Dodano do niej nową pozycję „Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej” – Zaistniała potrzeba uzupełnienia dostępnych kategorii zagrożeń o taką, która umożliwi użytkownikom przekazywanie informacji o miejscach, w których prowadzona jest w sposób niewłaściwy działalność rozrywkowa – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W naszym regionie nie odnotowano jak dotąd zagrożenia o miejscu prowadzenia niebezpiecznej działalności rozrywkowej. W całym kraju jednak takie sytuacje już miały miejsce. – Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – dodaje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stworzona we wrześniu 2016 roku to interaktywna aplikacja służąca mieszkańcom do zgłaszania zagrożeń, jakie na co dzień narażają ich na niebezpieczeństwo. W Ostrowskiej komendzie odnotowano już 3 tys. różnych zgłoszeń. Została ona wykonana na polecenie Ministra Spraw Wewnętrznych i stanowi wymianę informacji pomiędzy społeczeństwem a policją. Mapa zagrożeń funkcjonuje w całym kraju.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Znowu artykuł o tej mapie dla anonimowych konfidentów, którzy nie mają odwagi (tudzież tego, co kury znoszą), aby przedstawić się nazwiskiem i zgłosić problem? Dajcie już spokój. Nawet propagandowy porucznik Borewicz się brzydził anonimowymi donosami.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick