Tragedia pod Kępnem. Ewakuowana z płonącego domu kobieta zmarła

0
Fot. PSP Kępno
Nie żyje kobieta ewakuowana z płonącego budynku mieszkalnego w Olszowej w powiecie kępińskim. Przyczyną tragedii mógł być wybuch butli z gazem. Przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniać kępińska policja pod nadzorem prokuratora.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie zostali wezwani do pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowość Olszowa. – Przybyli na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar budynku jednorodzinnego oraz uzyskali informacje, że wewnątrz może znajdować się osoba poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu strażaków do wewnątrz obiektu celem jego przeszukania i ugaszenia pożaru. W budynku odnaleziono jedną osobę poszkodowaną, którą natychmiast ewakuowano na zewnątrz i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon poszkodowanej kobiety – informuje asp. Jakub Sobczak z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Strażacy udzielili również pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, który ewakuował się przed przybyciem straży. Następnie swoje czynności prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza Policji pod nadzorem Prokuratora.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick