Tragedia na S7. Nie żyje mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

2
64-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego poniósł śmierć na miejscu w zderzeniu pięciu samochodów na drodze S7 Nidzica-Olsztynek w kierunku Gdańska.

Nie żyje kierowca jednej z ciężarówek, które wzięły udział w wypadku na drodze S7 Nidzica-Olsztynek. Do tragedii doszło w czwartek ok. godz. 8:00. 64-letni mężczyzna pochodzący z powiatu krotoszyńskiego, zginął na miejscu, a cztery kolejne osoby zostały ranne (w tym dwie ciężko). Przetransportowano je do szpitali karetkami i śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Do tragedii doszło w okolicy węzła Waplewo. Na pasie w kierunku Gdańska zderzyło się pięć samochodów (dwa ciężarowe i trzy dostawcze). Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, prawdopodobnie na ciężarówkę przewożącą produkty chemii gospodarczej i samochody dostawcze, które stały na pasie służącym do włączania się do ruchu, najechała z tyłu kolejna ciężarówka z naczepą, która przewoziła wapno. Kierowcy stojących w tym miejscu samochodów, prawdopodobnie przepakowywali towar przewożony ciężarówką do podstawionych busów. W wyniku uderzenia i na skutek efektu domina wszystkie samochody zostały uszkodzone i przesunęły się do przodu. Dwie ciężarówki przesunęły się na środek jezdni i zapaliły się. Zablokowały przy tym całą drogę w kierunku Gdańska. Samochody spłonęły doszczętnie. Wysoka temperatura pożaru uszkodziła także elementy i pojazdy w bezpośrednim otoczeniu oraz doprowadziła do zajęcia się ogniem trawy na przydrożnej skarpie” – czytamy na stronie KWP Olsztyn.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie bardzo rozumiem. Portal wiadomości z południowej Wielkopolski a tu artykuł o wypadku pod Olsztynem. Tak trzymać!

  2. Dlaczego niektórym wydaje się że pas włączania/wyłączania jest parkingiem a droga szybkiego ruchu to droga osiedlowa. Efekty ignorowania przepisów o braku rozumu mamy powyżej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick