Tragedia na DK36. Nie żyje rowerzysta potrącony przez ciężarówkę

11
Archiwum wlkp24.info
Do śmiertelnego wypadku z udziałem rowerzysty doszło w Daniszynie na DK36. Samochód ciężarowy marki volvo potrącił rowerzystę, który zmarł na miejscu.

– Zgłoszenie o wypadku na DK36 w Daniszynie między Ostrowem Wielkopolskim a Krotoszynem wpłynęło do nas o 19.37. Samochód ciężarowy potrącił rowerzystę, który w wyniku obrażeń zmarł – mówi bryg. Krzysztof Biernacki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję i trzy zastępy straży pożarnej. W tej chwili teren zdarzenia zabezpiecza wóz OSP. Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi na miejscu policja pod nadzorem prokuratora.

Nadal występują utrudnienia w ruchu. Korek od strony Ostrowa rozpoczyna się w okolicach Łąkocin.

screen z Google Maps
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. No właśnie, ci co tak komentują, że przepisy przewidują 1 m, niech sami siadają na rower, a obok 1 m dokładnie z prędkością 80 km /h wyprzedza tego chojrak ciężarówka. Powinno być 2m

  2. I wlasnie to jest chore metr a jak rowerzyste zmiecie powiew tira to odrazu wpada pod koła albo niech wystaje cos z naczepy i wciaga goscia centralnie pod samochód .

  3. W tym przypadku wina moim zdaniem jest projektanta tego przejscia dla pieszych (w szczególności dzieci do szkoły)na srodku chodnika słup .

  4. Państwo Polskie nie stać na budowę scieżek rowerowych. ale żaden rząd tego nie powie. jesteś my za biedni żeby jeżdżąc na rowerach nie zginąć!!!

  5. Tylko który z kierowców utrzymuje chociaż ten 1m? Jadąc codziennie do pracy często mijają mnie samochody które dzieli kila cm ode mnie, nawet gdy nic nie jedzie z przeciwka. Jestem również kierowca i staram się być wyrozumiały, lecz gdy podmuch wiatru mijającego Cie samochodu budzi strach przed stratą równowagi zadaje sobie pytanie kto im dał prawo jazdy.

  6. Pijanym się nie wsiada na rower. Co wam winny jest kierowcą ciężarówki który jechał prawidłowo. W tym przypadku nawet 2 m by nie pomogło jak gość się wyłożył prosto pod kola

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick