Trąba powietrzna pod Pleszewem. Burza przeszła nad regionem

2
Trąba powietrzna przeszła przez miejscowość Zielona Łąka w powiecie pleszewskim. Burza, która pojawiła się nad regionem południowej Wielkopolski dała się we znaki nie tylko mieszkańcom, ale także strażakom, którzy walczą z efektami porywistego wiatru. Na szczęście nie we wszystkich powiatach było tak groźnie jak w pleszewskim.

– Otrzymaliśmy informację od mieszkańców, że w miejscowości Zielona Łąka przeszła trąba powietrzna. Strażacy działali na miejscu, naderwany został dach jednego z budynków gospodarczych. Walczono także z konarami drzew. Wszystko zostało już zabezpieczone, nie ma osób poszkodowanych – poinformował dyżurny stanowiska kierowania PSP w Pleszewie.

W powiecie ostrowskim sytuacja wygląda bardzo spokojnie. – Mieliśmy jedno zgłoszenie w miejscowości Radłów. Uszkodzone zostały linie energetyczne. Na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne, które usunęło szkody. Poza tym nie mieliśmy żadnych zdarzeń – relacjonuje Komenda Powiatowa PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Silna burza ominęła Krotoszyn i Jarocin. – Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń. Burza, która przeszła nad powiatem była bardzo spokojna – poinformowali strażacy z PSP w Krotoszynie. – W powiecie jarocińskim bardzo spokojnie. Nie mieliśmy żadnych wezwań – dodają strażacy z Jarocina.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Taka trąba, to pikuś z tym co ma do zamalowania i zwycięstwa pani Klimek nad faszyzmem w Ostrowie Wielkopolskim chociażby na tyłach parowozowni.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick