Tony tytoniu i tysiące papierosów skonfiskowanych przez ostrowską policję [ZDJĘCIA]

1
24 Ukraińców i 5 Polaków zatrzymała wielkopolska policja. W zakrojonej na szeroką akcję skali wzięli udział m.in. policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Wszyscy zatrzymani zostali przesłuchani w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, a do sądu trafił wniosek o ich aresztowanie.

Wielką fabrykę podrabianych papierosów odkryła policja z Ostrowa Wielkopolskiego. Magazyn był zlokalizowany między Trzcianką a Wałczem. Funkcjonariusze zatrzymali 29 osób w tym 24 Ukraińców zatrudnionych w Polsce do pracy fizycznej na produkcji. Pięć osób to Polacy. Wśród nich dwóch mężczyzn pochodzących z województwa łódzkiego, którzy byli uznawani za szefów grupy. Jak udało nam się ustalić, wśród zatrzymanych jest jedna kobieta.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Podrabiali papierosy znanych marek. W nocy przesłuchano ich w ostrowskiej prokuraturze

Do likwidacji nielegalnej produkcji i wywiezienia zgromadzonego tam towaru będzie potrzebnych 15 tirów. – Przez najbliższe kilka dni funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i innych jednostek będą zabezpieczać kontrabandę oraz sprzęt do produkcji – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Nasi funkcjonariusze odkryli t fabrykę daleko od swojej macierzystej jednostki tuż za granicą Wielkopolski, na terenie województwa zachodniopomorskiego. W poniedziałkowej akcji wzięli udział także policjanci z KWP w Poznaniu oraz z kilku komend powiatowych – dodaje.

Oprócz papierosów i linii produkcyjnej policjanci odkryli kilkadziesiąt ton tytoniu. Kiedy policjanci wchodzili do pomieszczeń, produkcja szła pełną parą, a wszystkie maszyny pracowały. W środku – jak mówią mundurowi – nie brakowało nowoczesnych urządzeń do tego rodzaju produkcji. – Znajdowały się tam krajalnica do tytoniu, suszarnia, linia produkcyjna, nowoczesne automaty do pakowania papierosów w pojedyncze paczki oraz opakowania zbiorcze. – wyjaśnia rzeczniczka ostrowskiej policji. Papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii oraz Islandii. – Są to kraje, w których cena papierosów jest bardzo wysoka, a zyski z nielegalnej produkcji największe. Wartość zabezpieczonej kontrabandy i maszyn do produkcji może wynosić kilkadziesiąt milionów złotych – kontynuuje.

W środę zatrzymane osoby zostały przesłuchane w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, a w czwartek do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim trafił wniosek o tymczasowe aresztowania wszystkich podejrzanych.

Źródło wideo: KWP Poznań

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick