Tomasz Maciejewski nowym przewodniczącym Rady Powiatu w Ostrzeszowie

0
Fot. Anna Ławicka
Tomasz Maciejewski został nowym przewodniczącym Rady Powiatu w Ostrzeszowie. Kilkanaście dni temu, po ponownym przeliczeniu głosów przez komisję wyborczą, okazało się, że radny zdobył o jeden głos poparcia więcej, niż Walenty Okoń i tym samym wszedł na jego miejsce.

W styczniu Sąd Okręgowy w Kaliszu stwierdził nieważność wyborów do Rady Powiatu w Ostrzeszowie w Okręgu Wyborczym nr 2 i zarządził ponowne ustalenie wyników głosowania. Po zapoznaniu się z liczbami orzekł o wygaśnięciu mandatów aż ośmiu radnych. Już wtedy mówiło się o tym, że w radzie powiatu może dojść do zmian. Najbardziej zagrożone było stanowisko przewodniczącego, które piastował Walenty Okoń.

Zaraz po wyborach jeden z kandydatów zgłosił, że nie dostał w kilku punktach głosów – mężczyzna był przekonany, że głosowano tam na niego. Po ponownym przeliczeniu głosów okazało się, że Tomasz Maciejewski zdobył o jeden głos więcej niż Walenty Okoń, dlatego przewodniczący musiał pożegnać się ze swoją funkcją.

We wtorek, po kilku tygodniach przerwy, Rada Powiatu w Ostrzeszowie, wznowiła obrady. Wybrano nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Na funkcję przewodniczącego radni zgłosili dwóch kandydatów: Radosława Gatkowskiego, który w tajnym głosowaniu zdobył sześć głosów i Tomasza Maciejewskiego, który zyskał jedenaście głosów poparcia. – Dziękuję za poparcie, jakiego mi państwo udzieliliście. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – powiedział na sesji Tomasz Maciejewski.

Radni podczas głosowania zdecydowali, że wiceprzewodniczącymi nadal będą Katarzyna Sójka (13 głosów za, 3 przeciw i 1 wstrzymujący) oraz Jerzy Mucha (13 głosów za, 2 przeciw i 2 wstrzymujące).

We wtorek radni: Marianna Powązka, Ignacy Śmiatacz, Ewa Kubiak, Radosław Gatkowski, Katarzyna Sójka, Jerzy Mucha i Stefan Hebisz na nowo złożyli ślubowanie.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick