DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Toaleta przy Centrum Przesiadkowym w fekaliach. Policja i miasto zareagują?

W sieci pojawiło się zdjęcie toalety znajdującej się w budynku Centrum Przesiadkowego. Zarówno sanitariat, jak i podłoga, ściany oraz kaloryfer pokryte były fekaliami. Widok wywołał spore poruszenie wśród internautów. „Brak mi słów jak można zrobić to osobie, która sprząta, sprawdzić kamery i sprawcę opublikować” – napisał jeden z nich. „Co za bydle to zrobiło. Bo tego normalny człowiek nie mógł zrobić. Współczuję obsłudze sprzątającej” – dodał kolejny. „Brak słów tylko wstyd za takich ludzi” – napisała też jedna z internautek.

Teren Centrum Przesiadkowego zarówno w środku, jak i na zewnątrz jest monitorowany. Skierowaliśmy do miasta pytanie, kto odpowiada za sprzątanie toalet i czy zostanie zwiększona kontrola tego miejsca. – Taka sytuacja u każdego budzi oburzenie, złość i wstręt. To ogromnie przykre i bulwersujące. Również dla nas. Centrum Przesiadkowe sprzątane jest systematycznie przez firmę wyłonioną w drodze przetargu. Jednym z rozwiązań, które mogłoby zapobiec podobnym sytuacjom, byłoby wprowadzenie płatnej toalety. Ze względu na dofinansowanie z funduszy europejskich do budowy Centrum Przesiadkowego nie możemy tego uczynić – przekazała Anna Woźnica z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedstawiciele magistratu poinformowali także, że Centrum Przesiadkowe jest pod stałym monitoringiem, ale zabezpieczenie takich obiektów jak sanitariaty wyklucza możliwość stosowania monitoringu. – Prosimy także o dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Niestety, pomimo tych wysiłków,  na terenie Centrum regularnie dochodzi do aktów wandalizmu. To między innymi pourywane krany, odkręcone elementy od grzejników, manipulowanie przy zamku od głównych drzwi, porysowane kluczami drzwi wewnętrzne, zniszczone kosze na śmieci, zerwane pojemniki na mydło, płyn do dezynfekcji czy papier – dodała Anna Woźnica.

Zapytaliśmy także przedstawicieli ostrowskiej policji o dodatkowe patrole. – Rejon Centrum Przesiadkowego jest pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy. Kontrole tego miejsca są ukierunkowane właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego – powiedziała mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • B
  budyń

  czwartek, 4 sierpnia, 2022

  zamknąć kibel postawić drewniany wychodek bez dechy

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  czwartek, 4 sierpnia, 2022

  Potrzebne to centrum jak rybie rower.

  Odpowiedz
 • G
  Grzegorz

  czwartek, 4 sierpnia, 2022

  Śmierdząca sprawa

  Odpowiedz
 • ZZ
  zyg zyg

  czwartek, 4 sierpnia, 2022

  Postawić policjanta przy kibelku. Jak mogli stać przed marketami albo innymi sklepami i pilnować żeby ludzie maseczki nosili to niech kibla tez pilnują.

  Odpowiedz
 • T
  Tymek

  piątek, 5 sierpnia, 2022

  Najlepiej wszystko zrobić płatne …. a co w płatnym nie da rady takich jasełek odprawić

  Odpowiedz
 • AOM
  Agencja Ochrony Milicja

  piątek, 5 sierpnia, 2022

  Domów polityków głosujących niezgodnie z poglądami Agrounii też pilnowali, bo bali się… o ironio kupy. 😉

  Odpowiedz
 • KW
  Kazimierz Wielki

  piątek, 5 sierpnia, 2022

  Jestem dość częstym bywalcem Centrum, ale nigdy nie widziałem policyjnych patroli lub straży miejskiej. A firma sprzątająca nie do końca mnie przekonuje. lepiej to wygląda na Piaskach.

  Odpowiedz
 • A
  Ada

  piątek, 5 sierpnia, 2022

  Postawić kible gdzie bęzie się sr.ło w pozycji na narciarza- i po sprawie -najwyżej delikwent nogi sobie obs.a… ha ha

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  piątek, 5 sierpnia, 2022

  Ja widziałam jak zabierali delikwenta na fazie na wytrzeźwałke i takich co tam srają gdzie popadnie a widać że jest kamera powinni zablokować w tym obsranym kiblu do kiedy nie przyjadą służby i musi to posprzątać i grzywna za niszczenia mienia publicznego .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz