DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

To oni są sensem akcji Oddaj krew z kablówką! [WIDEO]

Krwiodawcy – to dzięki nim akcja Oddaj krew z kablówką ma sens. Bez osób dzielących się tym cennym darem nie udało by się pomóc potrzebującym i zebrać dziesiątek litrów krwi. Jedni oddali ją dziś po raz pierwszy, inni są krwiodawcami od kilku lat, a jeszcze inni co roku oddają krew podczas naszej akcji.

Z czym kojarzy się krew? Najczęściej z przykrymi sytuacjami, które nas spotykają, z cierpieniem, bólem czy strachem. Ale! Krew to też powód do dumy i radości. Jeśli ktoś potrzebuje krwi, np. po wypadku, to wcześniej musi znaleźć się osoba, która krew odda. Takich właśnie ludzi spotkaliśmy dzisiaj w 3mk Arenie Ostrów, którzy przyszli tam, by wesprzeć naszą akcję krwiodawstwa.

Niemała kolejka do oddania krwi nie zniechęciła. Krwiodawcy dzielnie czekali na to, by móc zająć miejsce w specjalnie przygotowanym fotelu. A wśród nich byli tacy, którzy krew oddali po raz pierwszy w życiu i na tę okazję z pełną premedytacją wybrali naszą akcję.

Wszyscy krwiodawcy z którymi rozmawialiśmy dziś podczas akcji Telewizji Proart „Oddaj krew z kablówką są zgoni” – kieruje nimi chęć pomocy drugiemu człowiekowi i świadomość, jak bardzo potrzebną substancją się dzielą. Były obecne osoby, z którymi w 3mk Arenie Ostrów spotkaliśmy się dokładnie rok temu, a we wtorek ponownie zdecydowali podzielić się tym cennym lekiem.

Oddawania krwi, jak widać po frekwencji osób będących we wtorek w 3mk Arenie Ostrów, nie należy się bać. A dlaczego warto? Tu głos niech zabiorą krwiodawcy. Ich wypowiedzi można posłuchać w materiale wideo.

SERWIS SPECJALNY – Oddaj krew z kablówką 2024

Oglądaj na żywo 19. akcję Oddaj krew z kablówką

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz