To oni pełnili wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza

0
fot.16brl.wp.mil.pl
16 Batalion Remontu Lotnisk z Jarocina ma powody do dumy. Czterech żołnierzy z jarocińskiej jednostki w tym jeden z Ostrowa Wielkopolskiego (Artur Wiencek) pełniło honorową wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. To o tyle wyjątkowe wyróżnienie, że żołnierze muszą być do tego perfekcyjnie przygotowani i spełnić określone warunki. A niedzielna zmiana warty należy do tych najbardziej widowiskowych.

Możliwość odbycia takiej warty to dla każdego żołnierza niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy. – Dla naszego batalionu to wyjątkowa chwila, bo to pierwsza taka warta – powiedziała nam podporucznik Sonja Rybakowska, kierownik sekcji wychowawczej 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Warta przy Grobie Nieznanego Żołnierza jest pełniona 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ta niedzielna ma jednak wyjątkową oprawę. – Żołnierze z naszego batalionu musieli spełnić określone warunki. Musieli posiadać wysokie walory reprezentacyjne, czyli być równego wzrostu, równej budowy ciała, mieć odpowiednią prezencję. Musieli mieć też opanowane do perfekcji podstawowe zasady zachowania żołnierskiego. Nasi żołnierze wcześniej odbyli szkolenie przygotowawcze. Jest to bardzo widowiskowy moment i wszystko musiało być dopracowane w najmniejszych szczegółach – dodaje ppor. Sonja Rybakowska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick