„To ogromna radość” – Szkoła Sióstr Salezjanek w Ostrowie ma już 20 lat

5
Były kwiaty, podziękowania, gratulacje i szczere uśmiechy. Nie zabrakło też miejsca na wspominki. Siostry Salezjanki obchodzą swój jubileusz. Dokładnie 20 lat temu ruszyła szkoła podstawowa, by później przekształcić się w Zespół Szkół Sióstr Salezjanek, łączący ze sobą przedszkolne maluchy, uczniów szkoły podstawowej i licealistów.

Na początku w kościele pw. św. Antoniego odbyła się uroczysta msza święta. Udział w niej wzięli zarówno biskupi, politycy, samorządowcy, grono pedagogiczne oraz obecni uczniowie szkoły podstawowej.

Padło wiele ciepłych słów i gratulacji. Wspominano początki, kiedy to siostry Salezjanki uczyły grupę młodych ludzi w wypożyczonym budynku. – To jest przede wszystkim ogromna radość. Patrząc na to, co było kiedyś, a na to, co jest teraz, mogę śmiało powiedzieć, że rozpiera nas wdzięczność. To jest zasługa dobrych ludzi – powiedziała portalowi wlkp24.info siostra Anna Świątek, przełożona Inspektorii Wrocławskiej.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Po mszy, w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się część artystyczna. Nie obyło się bez kwiatów i upominków, które siostry postanowiły wręczyć tym najbardziej zasłużonym dla szkoły. Siostry Salezjanki przyznały, że otwarcie placówki 20 lat temu, było dla nich czymś kompletnie nowym. – My żyjemy, żeby pomóc młodym ludziom wejść w życie. To jest sens tej szkoły – powiedziała siostra Anna Świątek. – Dzieło rodziło się w trudach, ale rozwinęło się i przekroczyło nasze oczekiwania. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie samorządowe – obojętnie, z jakiej opcji politycznej płynęło – dodała siostra Anna Serafin.

Obecnie Zespół Szkół Sióstr Salezjanek łączy ze sobą przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum i liceum ogólnokształcące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick