To już pewne – przedszkole przy ul. Dobrej powstanie! Podpisano umowę

2
Fot. UMOstrów
Podpisano umowę na budowę nowoczesnego przedszkola przy ulicy Dobrej w Ostrowie Wielkopolskim. To pierwsza inwestycja, jaką ogłosili włodarze miasta w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Placówka ma kosztować ponad 11 milionów złotych i otworzyć swoje drzwi dla maluchów we wrześniu 2022 roku.

Nowoczesne przedszkole przy ulicy Dobrej w Ostrowie Wielkopolskim to pierwsza inwestycja, jaka powstanie z pieniędzy uzyskanych od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dokładnie we wtorek podpisano umowę na rozpoczęcie budowy placówki z 14 oddziałami wraz z tymi dla dzieci niepełnosprawnych oraz oddziałów żłobkowych. – Do tej niezwykle nowoczesnej, ekologicznej i przystosowanej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami placówki trafi blisko 300 dzieci. Drzwi przedszkola, dla naszych najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, otworzymy już 1 września 2022 roku. Niecierpliwie czekam na ten dzień – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W przetargu wystartowało osiem firm, ale ostatecznie wygrała ta pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego. Odpowiadała ona wcześniej za prace przy modernizacji Stadionu Miejskiego. Budowa przedszkola przy ulicy Dobrej to zadanie, które zostanie zrealizowane w formule „Zaprojektuj – wybuduj” i powstanie w technologii budownictwa pasywnego, czyli maksymalnie energooszczędnego. Wykonanie projektu zaplanowane zostało na czerwiec 2021 roku, a zakończenie prac budowlanych na koniec czerwca 2022 roku.

Oprócz sal zabaw i szatni przedszkole będzie posiadać kuchnię, łazienki, a także salę doświadczeń, czyli miejsce poznawanie świata za pomocą zmysłów, która dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb dzieci i pełnić dla nich rolę terapeutyczną.

Miasto planuje ogłosić w czerwcu przetarg na modernizację ulicy Dobrej. Wyremontowana ma ułatwić dojazd do nowopowstałego przedszkola, a to ma otworzyć swoje drzwi 1 września 2022 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 207 dzieci trafi do tego przedszkola, tak w wywiadzie do Naszego Rynku mówiła pani Klimek. Do tego 72 dzieci w 3 oddziałach żłobka. To daje w sumie 279 dzieci. W tym samym czasie zniknie przedszkole na ul. Andersa- ok. 150 dzieci przejdzie na ul. Dobrą. Czyli zostanie ok. 60 miejsc dla dzieci z obecnego przedszkola nr 13 w szkole nr. 7. Dzisiaj do przedszkola nr 13 w SP 7 uczęszcza 213 dzieci. 150 dzieci z Andersa i 213 dzieci z Bema daje sumę 363 dzieci. A przedszkole nr 13 na Dobrej ma mieć 207 miejsc. A to się poprawi sytuacja w przedszkolach. A dzieciaki z Manhattanu (Dembińskiego) pomaszerują kilka kilometrów do najbliższego przedszkola.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick