To już pewne – maseczki nieobowiązkowe na świeżym powietrzu. Jest rozporządzenie

5
Fot. Pixabay
Już od 15 maja zakrywanie nosa i ust na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe. Pojawiło się Rozporządzenie Rady Ministrów, które zwalnia z tego obowiązku na otwartej przestrzeni. Nadal obowiązywać nas będzie 1,5 metra odstępu oraz zgromadzenia maksymalnie do pięciu osób.

O planach na odmrożenie gospodarki premier poinformował 28 kwietnia. Luzowanie obostrzeń ma odbywać się stopniowo. I tak od najbliższej soboty, czyli 8 maja otwarte zostaną hotele, ale z ograniczeniem do 50% przyjmowanych gości.

Od 15 maja w życie wejdzie znacznie więcej zmian. Wystartują wtedy ogródki restauracyjne (przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego), uczniowie klas IV-VIII rozpoczną naukę w trybie hybrydowym, dozwolone będą imprezy okolicznościowe z limitem do 25 osób.

CZYTAJ: Przedstawiono plan odmrażania gospodarki! Wiele zmian w najbliższym miesiącu!

Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian jest na pewno zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. On także przestanie obowiązywać 15 maja. Początkowo decyzja miała być uwarunkowana przyrostem zakażeń, ale już teraz wiemy, że przepis na pewno wejdzie w życie. Został on uwzględniony w opublikowanym Rozporządzeniu Rady Ministrów

I tak w rozporządzeniu czytamy m.in., że: „Do dnia 5 czerwca 2021 r. zakazuje się organizowania lub udziału w zgromadzeniach w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach (…) przy czym:
1) maksymalna liczba uczestników nie może być większa niż 5;
2) odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m.

2. Do dnia 14 maja 2021 r. uczestnicy zgromadzenia, o którym mowa w ust. 1, są obowiązani do zachowania odległości co najmniej 1,5 m między sobą oraz do zakrywania ust i nosa, zgodnie z nakazem określonym w § 25 ust. 1.

3. Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r. uczestnicy zgromadzenia, o którym mowa w ust. 1, są obowiązani do zachowania odległości co najmniej 1,5 m między sobą oraz do zakrywania ust i nosa, zgodnie z nakazem określonym w § 25 ust. 1, chyba że zgromadzenie odbywa się na otwartym powietrzu.” 

CAŁOŚĆ OPUBLIKOWANEGO DOKUMENTU MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Pan prof. Simon był bezczelny do tego stopnia że nie dość że w mediach namawiał do noszenia maseczek to na dodatek je reklamował będąc zarazem jednym z doradców premiera oraz członkiem Rady Medycznej przy Premierze ds. pandemii. W żadnym kraju tak daleko się nie posunięto w kwestii maseczek a i tak mamy większy procent zakazen niż w Indiach (oczywiście procentowo na mieszkańca). Znając życie jesienią do tego wrócimy ale i tak kto myśli może to obejść.

    • No ten pan bardzo popłynął, przez takich jak on w Polsce przestaje się wierzyć w autorytety, a takimi są (jeszcze) profesorowie. Smutne to. 🙁

  2. Zaszczepiony Izrael … hmm … czyżby coś poszło nie tak i cyrku z testami mają ciąg dalszy ?
    „https://www.facebook.com/106418598082338/videos/321785665970674”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick