DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

To już dzisiaj! Pociąg retro dwa razy przyjedzie do Ostrowa!

Projekt „Koleje Wolności 1918-2018” rozpoczął się w środę 3 października. Przez trzy dni pociągi retro będą kursowały po Wielkopolsce i prezentowały uczniom żywą lekcję historii na swoim pokładzie, którą poprowadzą nauczyciele i rekonstruktorzy. Przybliżą oni przebieg niepodległościowego zrywu, który pozwolił przyłączyć nasz region do odradzającej się ojczyzny.

W Ostrowie Wielkopolskim pociąg zawita w czwartek dwukrotnie. Najpierw o godz. 12.51, ale jak udało nam się dowiedzieć, może dotrzeć o 12.56 i będzie miał godzinny postój. Następnie pojedzie do Kalisza, gdzie planowo ma dotrzeć o 14.25. W Ostrowie pojawi się ponownie o 15.16, po czym odjedzie do Biadek (16.37), a następnie do Krotoszyna (17.20).

Rozkład jazdy pociągu retro:

Przedsięwzięcie zakończy się 6 października dotarciem specjalnego pociągu retro relacji Poznań Główny – Swarzędz – Rokietnica – Kiekrz, który zakończy bieg na dworcu Poznań Dworzec Letni. Odbędzie się tam finał projektu oraz widowisko z wykorzystaniem światła i dźwięku.

Inicjatywa została zrealizowana w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości i jest organizowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego, Parowozownię Wolsztyn, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodek Doradztwa Nauczycieli w Poznaniu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz