To już dziś. Zaczyna się wielka walka

0
O godzinie 17.45 rozpoczyna się pierwszy mecz ćwierćfinału play off. Zespół BM Slam Stal gra z Kingiem Szczecin. Faworytem całej serii są ostrowianie, ale żółto-niebiescy wiedzą, że rywale będą dla nich wymagającym przeciwnikiem. Do półfinału mistrzostw Polski awansuje zespół, który wygra trzy spotkania.

King Szczecin to zespół, który awans do play off wywalczył w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Podopieczni doskonale znanego w Ostrowie Mindaugasa Budzinauskasa zanotowali w sezonie regularnym 18 wygranych, przy 14 porażkach. Faworytem ćwierćfinału są ostrowianie, którzy jednak wiedzą, że czekają ich trudne spotkania.

King jest zespołem, który gra szybką koszykówkę. Trener Budzinauskas stawia na fizyczną, mocną i agresywną defensywę. W tej postawie nie brakuje jednak tak zwanej brudnej gry. Ostrowianie są więc przygotowani na dużą walkę.

W rundzie zasadniczej, na początku grudnia zespół Kinga dość nieoczekiwanie wygrał w Ostrowie po dogrywce 101:91. Pod koniec marca doszło do rewanżu. No i będąca już w pełnym składzie ,,Stalówka” wygrała w Szczecinie 82:77.

W ćwierćfinale play off rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Ostrowie. Jutro o godzinie 17.45 rozpoczyna się mecz numer 1. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 20. Dla żółto-niebieskich celem są dwa zwycięstwa.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick