„To jest wojna!” – kobiety w regionie wyszły na ulice [DUŻO ZDJĘĆ]

50
"Piekło kobiet", "Wyrok na kobiety", "Strajk kobiet" - takie hasła można było zobaczyć na ulicach Ostrowa, Krotoszyna i Pleszewa. Kobiety wyszły na ulice protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Według Trybunału Konstytucyjnego aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP.

Czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca aborcji rozwścieczyła miliony Polek w całym kraju. Zdaniem składu sędziowskiego aborcja eugeniczna, czyli wykonywana ze względu na podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego życiu, jest sprzeczna z Konstytucją RP.

Jeszcze tego samego dnia na ulicę największych miast w Polsce wyszły tysiące Polek, by okazać niezadowolenie i zamanifestować prawo do decydowania o swoim ciele i ciąży. Protesty trwają już trzeci dzień i dziś kobiety wyszły też na ulice Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna czy Pleszewa.

Protest kobiet w Ostrowie Wielkopolskim

Protest kobiet w Pleszewie

Protest kobiet w Krotoszynie

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

50 KOMENTARZE

 1. Podczas protestów i dyskusji o aborcji, została cichcem przegłosowana ustawa o obowiązku szczepień. Kolejny raz daliście się nabrać na temat zastępczy.

  • Ustawa o obowiązku szczepień obowiązuje już od 2008 roku. Radzę najpierw się douczyć a potem chwalić 'byciem na bieżąco’.

  • Owszem, istnieje tylko że są w niej niedociągnięcia które można pominąć i wielu z tego korzysta. Z wiadomych przyczyn ich nie wymienię.

  • Osw, żadna to nowość. Bardziej przymusowy przymus. To tylko kolejny krok w drodze do opanowania państwa oraz bezwzględnej władzy nad obywatelem. Wszystko idzie zgodnie z planem.

 2. Wyszly by czy nie i tak stale bedzie sie nazywalo Ze my jako narod ,osoby jestesmy winni tego Ze corona sie rozrasta a teraz Po tych kilku dniach tym,bardziej! Tylko dlatego Ze tak naprawde polski rzad oczewiscie nie mial czasu ani ochoty temu zarazic! Zaden dupek nie powinnien decydowac o tym co robie Ze swoim cialem!!! Zaden potem i tak nie pomoze ,zostajemy sami z tymi dziecmi niepelnosprawnymi,nie ma dotacji zapomogi, zadnej pomocy…ludzie uciekaja calymi rodzinami za granice zeby chociaz po czesci miec lekarstwa refundowane,czego nie mozna powiedziec o Polsce bo niestety u nas zadko kiedy jest cokolwiek finansowane przez Panstwo czy Kase chorych

 3. Wyszly by czy nie i tak stale bedzie sie nazywalo Ze my jako narod ,osoby jestesmy winni tego Ze corona sie rozrasta a teraz Po tych kilku dniach tym,bardziej! Tylko dlatego Ze tak naprawde polski rzad oczewiscie nie mial czasu ani ochoty temu zarazic! Zaden dupek nie powinnien decydowac o tym co robie Ze swoim cialem!!! Zaden potem i tak nie pomoze ,zostajemy sami z tymi dziecmi niepelnosprawnymi,nie ma dotacji zapomogi, zadnej pomocy…ludzie uciekaja calymi rodzinami za granice zeby chociaz po czesci miec lekarstwa refundowane,czego nie mozna powiedziec o Polsce bo niestety u nas zadko kiedy jest cokolwiek finansowane przez Panstwo czy Kase chorych,Ale chca mi tu decydowac co mam robic z moim cialem jeden z drugim pacany !

 4. Idealny moment dla zakompleksionych pisowców, którym życie prywatne nie wyszło i został tylko kotek. Pandemia, ludzie zastraszeni, więc można robić wszystko co pedo-klechostwo nakazuje, ale tutaj zdziwko, bo ludzie jednak protestują. Protest jak na obecne realia potężny. Rządzący jakoś ostatnio przestraszeni, pod domami cały czas stoją patrole policji (szkoda, że za nasze pieniądze). No ciekawie się robi, gratuluję rozwalania państwa, jesteście wielcy (ale tylko dla swoich wazeliniarzy i służących wam wytresowanych piesków). ANCEJ DUDA ANCEJ DUDA!

  • Nawet nie muszą przepraszać, byleby zrobili to drugie. A że zostawią Polskę w ruinie to druga sprawa. I za to powinni ponieść konsekwencje.

  • Tak z ciekawości – kto teraz jest lewakiem, a kto prawicowcem? Prawicą nazywamy PiS, który robi to samo co PZPR 30-40 lat temu? Prawicą nazywamy programy socjalne typu 500+, typu 13, 14, 15 pensje, emerytury? No prawica pełną gębą. 😀

  • Pamiętasz może, jak wasz Najjaśniejszy darł japę m.in. o „zdradzieckich mordach” i „hołocie”. To był język miłości, czy choćby tolerancji wg ciebie?? Wreszcie środowiska antypisowe (nie lewackie, jak wam wciskają w Tvpis) nauczyły się, jak do was trzeba mówić. Po prostu waszym knajackim językiem. Bo inaczej nie rozumiecie.

 5. Bo prawica sobie na to zasłużyła. Jak mały śmieszny człowieczek który nigdy nie miał kobiety tylko kota może mi rządzić czy ja mam urodzić chore dziecko czy nie . Kobiety walczymy o swoje prawa bo za chwilę będzie tylko po to żeby siedzieć w domu ,rodzić dzieci i czekać na pijanego męża .

  • Kobieta ma zawsze pod górkę. Musi walczyć by mieć coś, co każdy człowiek powinien posiadać. A nawet gdy wywalczy, to i tak za jakiś czas ma zabrane.
   Kobiety, to nasz czas. Czas wyjść z tego piekła!

 6. Ludzie opamiętajcie się, miliony wydajecie na in witro , a tu strajkuje cię za aborcją, XXI wiek, a wy chcecie mordować bezbronnych, świat zmierza ku końcowi.

 7. Bronisz tej zmiany prawnej Brawo!!! Tylko miej odwagę i wystąp o adopcję takiego dziecka i opiekuj się nim przez całe jego życie takich ośrodków jest wiele. Napewno państwo PIS będzie cię wspierać w tej decyzji i tylko w decyzji

  • A żyj ze świadomością ze zabiłeś.Większość protestujących to młodzi którzy myślą tylko o wygodnym życiu. Gdyby prawo do aborcji było od dawna legalne było by protestujących połowa gdyż połowa z was by się nie narodzila. Skoro macie takie podejście to wynieśliscie to pewnie z domu.

 8. A żyj ze świadomością ze zabiłeś.Większość protestujących to młodzi którzy myślą tylko o wygodnym życiu. Gdyby prawo do aborcji było od dawna legalne było by protestujących połowa gdyż połowa z was by się nie narodzila. Skoro macie takie podejście to wynieśliscie to pewnie z domu.

 9. Bardzo dziękuję protestujacym za zablokowanie w dniu dzisiejszym całego miasta, dzięki czemu odwiezienie dziewczyny na rehabilitację zajęło mi tylko półtorej godziny. Wielkie brawa

 10. Dostąpiłam tej wątpliwej przyjemności spotkania z tą grupą ludzi idących ulicami Krotoszyna 27.10.2020. Miałam wrażenie że mijam grupę rozwścieczonych kiboli. Używane przez nich wulgaryzmy podczas tego „pochodu” budziły przerażenie i niesmak. Idąc przez rynek widziałam zniszczone i obrzucone witryny wystawowe i bałagan pozostawiony na chodnikach. W grupie szły przeważnie bardzo młode osoby, które jeszcze niewiele w życiu przeszły. Moim zdaniem dały się wmanipulować osobom których intencje nie do końca są klarowne i godne naśladowania. Gdyby w tym pochodzie uczestniczyły moje dzieci to byłoby mi bardzo wstyd i zastanawiałabym się jakie błędy wychowawcze popełniłam, że ta młodzież skandująca hasła których do końca nie rozumie, pozbawiona jest jakichkolwiek wartości i godności. Dzisiaj są w stanie zabić swoje dziecko może jutro przyjdzie kolej na rodziców dziadków, bo tak im będzie wygodniej. pozbędą się balastu, ciężaru. Bedą żyli według „swoich” wartości ” róbta co chceta”. Tylko do czego to doprowadzi?

 11. Z kobietami się nie zdziera ,one są długo cierpliwie, ale miarka się przebrała, robią z nami co chcą, a apropo zakażeń ja pracuje w markecie 1000 osób się przewija i jakoś wirus nas omija ca za szczęście mamy ,bo z tego tytułu wydłużają nam godziny pracy ,pozdrawiam gorąco wszystkich zainteresowanych

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick