“To było nasze marzenie” – sala gimnastyczna w Łąkocinach oficjalnie otwarta!

0
Była brakującym ogniwem, ale wreszcie powstała. Nowa sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Łąkocinach została oficjalnie otwarta. Nauczyciele i uczniowie nazywają ją spełnionym marzeniem, bo do tej pory dzieci na lekcje wychowania fizycznego musiały dojeżdżać do sąsiadującego Daniszyna. Teraz mają już swoje miejsce, a oprócz miejsca do lekcji w-fu, zyskali dwie dodatkowe klasy, szatnie oraz nowe sanitariaty.

W Łąkocinach radości, podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Sala gimnastyczna przy szkole podstawowej była bardzo potrzebna. – Około roku trwało projektowanie, a w ubiegłym roku rozpoczęła się rozbudowa placówki. W tym roku zapadła decyzja żeby zmodernizować także starą część i dopasować ją do nowej sali gimnastycznej. Oprócz sali, dzieci zyskały nowe szatnie, sanitariaty, a także dwie sale lekcyjne na piętrze. Powstał także nowy gabinet dyrektora – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Budowa nowej sali gimnastycznej była tematem, w którym wszyscy radni gminy Ostrów Wielkopolski byli zgodni. – Jeśli chodzi o kulturę, sport i oświatę to radnych nie jest trudno przekonać, że jest to potrzebne. W przypadku szkoły w Łąkocinach jest o tyle łatwiej, że to dyrektor i nauczyciele pokazali, że pomimo tego, że są małą szkołą to osiągają naprawdę dobre wyniki, a uczniów jest coraz więcej – dodał Piotr Śniegowski, przewodniczący rady gminy Ostrów Wielkopolski.

Budowa sali gimnastycznej, dwóch nowych sal lekcyjnych, gabinetu dyrektora, nowych sanitariatów i szatni to koszt ponad 1,5 miliona złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick