DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"To była właściwie egzekucja". Surowe wyroki dla zabójców z Pleszewa [WIDEO]

Bili, kopali, dźgali tak długo, aż w końcu zabili. Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał dziś wyrok skazujący sześciu mężczyzn na karę bezwzględnego więzienia za podwójne zabójstwo w Pleszewie z 2022 roku.

 

To wyjątkowo okrutna i brutalna zbrodnia, dlatego większości szczegółów nie będziemy tutaj przytaczać. Sześciu mężczyzn biło, kopało oraz zadawało ciosy nożem oraz śrubokrętem dwóm mężczyznom. Powodem miały być konflikt najstarszego z oskarżonych z ofiarami.

Dziś w Sądzie Okręgowym w Kaliszu ogłoszono wyrok:

 • Michał G.: kara dożywocia z możliwością wyjścia na wolność po 40 latach
 • Wiktor G.: kara dożywocia z możliwością wyjścia na wolność po 25 latach
 • Jakub K.: kara dożywocia z możliwością wyjścia po 25 latach
 • Tobiasz G.: kara 25 lat więzienia z możliwością wyjścia po 20 latach
 • Jakub R.: kara 16 lat więzienia z możliwością wyjścia po 12 latach
 • Wiktor O.: kara 15 lat więzienia z możliwością wyjścia po 12 latach

Oskarżonym poza skazaną szóstką, który brał bezpośredni udział w morderstwie był też Michał M. Zarzucano mu czyn z art. 240 kk, czyli niezawiadomienie organów ścigania o przygotowaniu do zabójstwa. Wyrokiem sądu został  dziś uniewinniony.

Jak mówiła sędzia Marta Przybylska, najstarszy z oskarżonych – Michał G. zmanipulował swojego syna. Poinformował go, że jest śmiertelnie chory i nakłonił do popełnienia przestępstwa. Dodatkowo namówił syna, by ten nakłonił do przestępstwa kolegów. – Oskarżony zaplanował i dokonał z pełną premedytacją zabójstwa dwóch osób tylko dlatego, że już dalej nie chcieli z nim prowadzić działalności gospodarczej (…) To była właściwie egzekucja. 

Na sali sądowej byli także najbliżsi ofiar. – Wszyscy szli po to żeby zabić – komentował Andrzej Mikołajewicz, ojciec jednego z zabitych mężczyzn.

Prokurator decyzję o złożeniu apelacji podejmie dopiero po szczegółowym przeanalizowaniu wyroku. Już wiemy, że obrońca jednego z oskarżonych na pewno wniesie zażalenie. – Mój klient ma w tej chwili 24 lata. Ubieganie się o wyjście dopiero po 25 latach nie służy żadnej resocjalizacji – mówił Marian Wojnarowski.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • WT
  Wilhelm T.

  środa, 26 czerwca, 2024

  I dlatego powinna wrócić kara śmierci!

  Odpowiedz
 • O
  obserwator

  czwartek, 27 czerwca, 2024

  ” – Mój klient ma w tej chwili 24 lata. Ubieganie się o wyjście dopiero po 25 latach nie służy żadnej resocjalizacji – mówił Marian Wojnarowski.” Pełna zgoda mecenasie. Powinien mieć możliwość ubiegania się o wyjście po 50 latach!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz