To był horror ze świetnym zakończeniem. 2:0 w półfinale dla BM Slam Stal

Początek sobotniego meczu był wyrównany, ale później lepiej prezentowali się goście. Po I kwarcie zespół z Torunia prowadził 22:14. W drugich dziesięciu minutach przyjezdni uciekli nawet na dystans 10 punktów. W 14 minucie prowadzili 31:21. Ostrowianie musieli więc odrabiać straty. Finisz II kwarty był świetny dla ,,Stalówki”, która do przerwy prowadziła 40:39.

W II połowie dawka emocji była jeszcze większa. W III kwarcie świetnie grający gospodarze wypracowali sobie 12 punktów przewagi. W 26 minucie prowadzili 61:49. Zespół Polskiego Cukru potrafił jednak odrobić straty. W IV kwarcie to goście prowadzili 67:64 i 73:69.

Finisz ponownie należał do BM Slam Stali. W niesamowitej końcówce ważne rzuty trafiali: Marc Antonio Carter i Mateusz Kostrzewski. Na minutę przed końcem po trafieniu DJ-a Newbilla było 80:79 dla rywali, ale w odpowiedzi z dystansu trafił Marc Antonio Carter, wyprowadzając ,,Stalówkę” na prowadzenie 82:81.

W ostatniej akcji meczu w posiadaniu piłki byli goście. Newbill rzucał z dystansu, ale został zatrzymany przez Cartera. To oznaczało sukces dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića.