To będzie wietrzna noc! IMGW wydało ostrzeżenie

0
Fot. IMGW
Noc ze środy na czwartek może być bardzo wietrzna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 75km/h.

Żółty alert obowiązuje w powiecie ostrowskim, kaliski, jarocińskim, pleszewskim, krotoszyńskim, ostrzeszowskim i kępińskim. Obowiązuje od godziny 2.00 w nocy do 9.00 rano w czwartek. Synoptycy przewidują w tym czasie silny wiatr o prędkości 30-40 km/h, a w porywach do 75km/h.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie wszystkich przedmiotów z parapetów, nie parkować samochodu pod drzewami lub słupami energetycznymi. Jeśli nie jest to koniecznie – nie wychodźmy z domu.

Prognoza pogody na najbliższe dni pokazuje, że temperatura po raz kolejny spadnie. W nocy będziemy mieć do czynienia z kilkunastoma stopniami poniżej zera. W dzień słupki rtęci mogą wskazywać – 7 stopni. Dodatkowo ponownie przewidywane są opady śniegu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick