DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Najlepsze pączki to domowe pączki, czyli Tłusty Czwartek z paniami z KGW w Kwiatkowie

Dziś Tłusty Czwartek, czyli słodkie szaleństwo z pączkami w tle.

Koniec karnawału, koniec dobrej zabawy, czas na tygodnie zadumy przygotowujące do Wielkanocy. Zanim to jednak nastąpi, jeszcze ostatni dzień szaleństwa. Również tego kulinarnego. Tłusty Czwartek to tradycja znana od lat i związana oczywiście z pączkami. Przepisów na te najsmaczniejsze nie brakuje, bo ile podniebień, tyle pomysłów, jakie nadzienie wybrać.

Dobra mąka, świeże drożdże i jaja, tłuszcz i… trochę serca. Tyle potrzeba, by powstały pączki na Tłusty Czwartek. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze pączki, to domowe, własnoręcznie przygotowane pączki. Jest to ten jeden szczególny dzień w roku, ostatni czwartek karnawału, kiedy kalorie zdają się chować w cieniu, a słodkie pączki królują na stołach w domach w całej Polsce. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwiatkowie przygotowały je w tym roku pod „czujnym” okiem naszej kamery.

Sekret pączków pań z KGW Kwiatków tkwi w przepisie, który przekazywany jest tam z pokolenia na pokolenie już od kilkudziesięciu lat. – Przepis mamy od naszych mam, które jakieś 40 lat temu miały kurs pieczenia ciast. Pani, która je uczyła piec serniki, makowce nauczyła je też piec m.in pączki – tłumaczy Barbara Gruszka-Stodolna, sołtyska Kwiatkowa, członkini KGW.

Krótki materiał wideo z przygotowywania pączków przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwiatkowie do obejrzenia poniżej.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz