Tłumy na Rodzinnym Festynie Parafialnym w Skalmierzycach [ZDJĘCIA]

0
Fot. Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Tłumy mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, choć nie tylko, uczestniczyły w Rodzinnym Festynie Parafialnym jaki odbył się w niedzielę, przy Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach. Okazja do świętowania była podwójna - oprócz Dnia Matki uczczono także jubileusz 25-lecia kapłaństwa proboszcza parafii, ks. kan. Sławomira Nowaka. Podczas festynu "sypnęło" atrakcjami.

Najpierw w Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach odbyła się uroczysta msza święta w intencji księdza kanonika Sławomira Nowaka w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu, parlamentu i duchowieństwa, przyjaciele, rodzina, parafianie, delegacje wielu organizacji społecznych i wsi, a także poczty sztandarowe.

Ksiądz Sławomir dał się poznać jako świetny zarządca oraz organizator, który potrafi zjednać wokół siebie mnóstwo osób chcących mu pomóc w podejmowanych inicjatywach na rzecz parafii. – Nie mając nic, można zrobić wiele, tylko potrzeba wiary i ufności. Dzisiaj dziękuję Bogu za dar kapłaństwa i za to, że spojrzał na mnie i powiedział – pójdź za mną. – mówił podczas mszy świętej.

Jak na taki jubileusz przystało nie zabrakło życzeń i podziękowań. – W dniu srebrnego jubileuszu święceń kapłańskich proszę przyjąć gratulacje oraz z serca płynące podziękowania za dar księdza kapłańskich rąk. Wdzięczność tę wyrażam nie tylko w imieniu swoim, ale również mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, którym towarzyszy ksiądz podczas wszelkiego rodzaju ważnych dla naszej wspólnoty wydarzeń – dziękował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Po mszy świętej rozpoczął się festyn. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Skalmierzycach, na czele z jej dyrygentem – Wojciechem Musiałem. Nie zabrakło polskich i zagranicznych standardów muzyki rozrywkowej. Zaraz potem scenę opanowały dwa zespoły rockowe – Dżem Cover Band oraz legendarny zespół Lombard, który zagrał swoje największe przeboje: „Szklaną pogodę”, „Śmierć dyskotece!” czy wykonane wraz z jubilatem „Przeżyj to sam”. Gwiazdą festynu była formacja Weekend, której hit z 2012 roku – „Ona tańczy dla mnie” – zanotował prawie 120 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Poza doznaniami muzycznymi na wszystkich czekały stoiska gastronomiczne, darmowa grochówka, wesołe miasteczko i dmuchańce oraz tort, który ks. Nowak osobiście kroił i częstował nim gości. Zwieńczeniem była zabawa taneczna.

Impreza była współfinansowana ze środków budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Fot. Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

 

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick