TIR w rowie. Wielkogabarytowy ładunek spadł z naczepy

0
Zdjęcie poglądowe
TIR wpadł do rowu, a wielkogabarytowy ładunek, który przewoził, spadł z naczepy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na DK11 w Górznie (powiat ostrowski) w środę tuż przed północą. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby.

O godzinie 23.56 w miejscowości Górzno TIR wpadł do rowu. Jak informują strażacy z OSP Sobótka, wielkogabarytowy ładunek, który znajdował się na naczepie, spadł z niej. Kierowcy nic się nie stało. Sam opuścił pojazd jeszcze przed przyjazdem służb. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej – dwa z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Sobótki.

– Cała akcja trwała nieco ponad dwie godziny. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez jego oświetlenie. Strażacy kierowali ruchem. Tir został wyciągnięty z rowu przez pomoc drogową – informuje Krzysztof Biernacki, rzecznik prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Samochód prawdopodobnie przewoził ponadgabarytowy ładunek, dlatego wpadł do przydrożnego rowu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick