Tetris Challenge w wykonaniu OSP Racendów. O co chodzi w tej akcji?

0
Strażacy z OSP Racendów przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji #TetrisChallenge, która ostatnio króluje w internecie. Polega na wypakowaniu całego wyposażenia samochodu bojowego i ułożenia wszystkich elementów w równy wzór w sąsiedztwie pojazdu, a następnie zrobieniu zdjęcia z lotu ptaka i opublikowaniu go w internecie. Do akcji przyłączyły się wszystkie służby z różnych zakątków globu: policja, pogotowie ratunkowe, wojsko i oczywiście straż pożarna.

Pamiętacie kultową grę komputerową o nazwie Tetris? Okazuje się, że można ją przenieść ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Zrobili to przedstawiciele służb mundurowych. W jaki sposób? Za kolorowe klocki posłużył im sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu wozów strażackich, karetek pogotowia, radiowozów, łodzi ratunkowych, samochodów bojowych i innych. Wszystko wyciągnięto, ułożono obok siebie, przy sprzęcie zaparkowano samochody i wykonano zdjęcie z lotu ptaka.

Efekt jest imponujący, a akcja zatacza coraz szersze kręgi. Obiegła już niemal cały świat. Zdjęcie rozłożonego na placach, łąkach i boiskach sprzętu robią furorę w internecie. Nic dziwnego, że zainteresowano się tym online’owym wyzwaniem także w Polsce. W naszym regionie chyba jako pierwsi postanowili podjąć wyzwanie strażacy z OSP KSRG Racendów (gmina Kotlin, powiat jarociński).

Rozkładanie sprzętu zapakowanego na co dzień w dwóch wozach zajęło druhom dwie godziny. Do akcji nie trzeba było ich długo namawiać. Szybko skrzyknęli się w internecie i zaczęli układać różnokolorowy sprzęt, torby, narzędzia i wszystko inne, co znajduje się na wyposażeniu ich wozów. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Inne przykłady akcji #TetrisChallenge można znaleźć pod tym hashtagiem m.in. na Facebooku i Twitterze. Są tam przykłady z całego świata. Kilka, które zrobiły na nas wrażenie, prezentujemy poniżej. Jeśli jesteście druhami z jednostek południowej Wielkopolski i przyłączacie się do viralowej akcji, dajcie znać!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick