Testy drive-thru w Krotoszynie? Mikołajczyk: Już od poniedziałku!

0
Fot. pixabay.com
Wojewoda Wielkopolski przedstawił plan darmowych testów w formie drive-thru w Krotoszynie. Powiat ten był pierwszym ogniskiem wirusa w południowej Wielkopolsce. Sytuacja wydaje się być już opanowana, a zakażeń jest tam coraz mniej. Wojewoda codziennie rozmawia z włodarzami miasta i powiatu, którzy przedstawiają mu obecną sytuację. Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli darmowo przebadać się na obecność wirusa w formie drive-thru, czyli bez wychodzenia z samochodu.

W powiecie krotoszyńskim jest obecnie ponad 260 zakażonych. Zmarło 25 osób, a 30 jest obecnie hospitalizowanych. W kwarantannie domowej przebywa 878 osób. Liczba ozdrowieńców jest bardzo wysoka i wynosi 32 osoby! Jeszcze w pierwszej połowie kwietnia sytuacja wyglądała tam bardzo poważnie. Nie działały szpitalne oddziały, budynek komendy policji, problemy miało także starostwo. Zakażonych przybywało po kilkunastu dziennie, a sytuacja wyglądała wymykać się spod kontroli.

Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski zarządził wtedy codzienne wideokonferencje, by na bieżąco monitorować sytuację. Pojawiały się nawet plotki o zamknięciu granic miasta i powiatu, ale zostały one przez wojewodę szybko zdementowane. Miasto zostało zdezynfekowane.

Poinformowano jednak o nowych rozwiązaniach, by jeszcze bardziej mieć kontrolę nad rozprzestrzenieniem się wirusa. „Od najbliższego poniedziałku w Krotoszynie na terenie tamtejszego targowiska z mojej inicjatywy uruchomione zostanie Centrum Testowe Covid-19 drive thru, w którym bez wychodzenia z samochodu, bezpłatnie będzie można poddać się testowi na koronawirusa. Organizacją tego miejsca zajmą się Wojska Obrony Terytorialnej oraz sanepid. Także sanepid będzie wskazywał osoby, które mają udać się swoim autem na pobranie wymazu” – czytamy na fanpage’u wojewody.

Sytuacja w powiecie krotoszyńskim, a przede wszystkim w samym Krotoszynie zaczyna się stabilizować. „Krotoszyński sanepid potwierdza stabilizację, jeśli chodzi o sytuację nowych przypadków zakażeń w tym powiecie. Do ideału jest jeszcze daleko, ale widać, że nasze działania przynoszą skutek. Część krotoszyńskiego szpitala funkcjonuje bez problemu, kolejne oddziały będą otwierane w miarę powrotu do pracy lekarzy i personelu” – dodaje Mikołajczyk.

🔸 Od najbliższego poniedziałku w Krotoszynie na terenie tamtejszego targowiska z mojej inicjatywy uruchomione zostanie…

Opublikowany przez Łukasza Mikołajczyka – Wojewodę Wielkopolskiego Środa, 29 kwietnia 2020

29.04 uruchomiono testy drive-thru w Poznaniu przy ul. Rokietnickiej na parking pomiędzy Centrum Biologii Medycznej  a Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. Kwalifikacja do badań odbywać się będzie na podstawie wywiadu telefonicznego weryfikującego  zasadność wykonania badania.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick