Teren „za parowozownią” zostanie odmieniony. Miasto ogłosiło przetarg

11
Projekt kompleksu piłkarskiego za parowozownią / fot. UM Ostrów
Kultowy już teren "za parowozownią" ma zmienić się nie do poznania. Sportowo-treningowy teren od wielu lat stał zaniedbany. Miasto ogłosiło przetarg na odremontowanie tego miejsca. Jako pierwsze ma powstać tam boisko ze sztuczną nawierzchnią. Pojawi się oświetlenie, a teren zostanie ogrodzony.

Teren „za parowozownią” to miejsce kultowe i historyczne na mapach Ostrowa Wielkopolskiego. Stadion spełniał nie tylko swoje sportowe przeznaczenie, ale także społeczne. Za parowozownią spotykały się pokolenia mieszkańców tego miasta.

Władze Ostrowa poinformowały, że ogłoszony został przetarg na zrewitalizowanie tego miejsca. – Wiele osób wątpiło w powodzenie tego projektu, ale dziś mogę poinformować, że przetarg został ogłoszony. Tym samym przywracamy ten fragment miast do życia, rewitalizujemy nie tylko sportowo, ale i społecznie, oraz, co niezwykle ważne, dotrzymujemy słowa danego nie tylko ostrowskim sportowcom i ostrowskim kibicom, ale także wszystkim mieszkańcom – informuje Beata Klimek, prezydent miasta.

Na oferty miasto czeka do 29 marca. Po tym terminie zostanie wyłoniony wykonawca. Będzie on miał za zadanie wybudowanie dwóch boisk. Pierwsze z certyfikowaną nawierzchnią sztuczną, a drugie z podłożem naturalnym. Teren zostanie także odpowiednio ogrodzony oraz oświetlony. Pojawią się kamery monitoringu. – Finalnie wybudowane zostaną nowe budynki i infrastruktura, w tym trybuny, niezbędne do funkcjonowania obiektu treningowego z prawdziwego zdarzenia – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Miasta.

W pierwszej kolejności wybudowane zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Wyposażone będzie w system drenarski i system nawadniający. Staną na nim nowe bramki, za którymi zamontowane zostaną piłkochwyty. Na części terenu utworzony zostanie park kieszonkowy dla mieszkańców tej części Ostrowa.

Z terenu „za parowozownią” korzysta kilkaset dzieci, które trenują piłkę nożną razem z klubem „Ostrovia 1909”. Klub miał wpływ na to, jak finalnie wyglądał będzie obiekt. Trenerzy i działacze Ostrovii wskazali projektantowi, jakie elementy infrastruktury są potrzebne do odpowiedniego rozwoju piłkarskich talentów. Ich uwagi zostały uwzględnione w projekcie. – W tej chwili mamy grupę około 300 dzieci, dlatego nasze potrzeby sportowe są dość duże. Trenujemy „za parowozownią”, ale korzystamy też z boisk poza Ostrowem. Na realizację tej inwestycji czekamy z niecierpliwością. Dzieci nadal garną się do piłki nożnej, a w tej chwili to właśnie infrastruktura ogranicza nas, by przyjąć kolejnych młodych zawodników i zawodniczki – mówi Jakub Królak, wiceprezes zarządu Towarzystwa Piłkarskiego „Ostrovia 1909”.

Modernizacja terenu „za parowozownią” to kolejny projekt zawarty w Ostrowskim Ekspresie Inwestycyjnym. Koszt modernizacji wyniesie 6,5 miliona złotych. Cztery miliony to dofinansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 8
  10

  Czy te nowe boiska będą dodatkowymi czy zamiast tych dwóch które są obecnie? BTW po co w naszym klimacie sztuczne boisko, nie lepiej postawić balon?

 2. 11
  6

  Proszę pamiętać którzy radni głosowali przeciwko powstaniu tego centrum treningowo sportowego w ramach ekspresu inwestycyjnego byli to radni KO i PiS

 3. 18
  31

  Głupota nie zna granic… po cholerę taki obiekt, skoro nasi kopacze nie potrafią nawet wyjsć z czwartej ligi. Z ich strony słychać tylko narzekanie.

  • 20
   7

   To nie jest dla obecnych pseudo kopaczy przynoszących wstyd dla tego zasłużonego klubu, tylko dla naszych dzieci, żeby mogły normalnie się rozwijać.

 4. 8
  12

  To takie proste, a nikt na to wcześniej nie wpadł. Wziąć kredyt, zrobić kilka inwestycji i zostawić spłacanie zadłużenia następcom, niech sie martwią. 😀 Mistrzostwo, po prostu mistrzostwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick