Teraz także w Ostrzeszowie. Stworzono plac zabaw dla czworonogów

5
Właściciele psów z terenu Ostrzeszowa mają już miejsce, gdzie ich pupil może zaczerpnąć trochę rozrywki. Na terenie parku im. Jana Pawła II w Ostrzeszowie powstał plac zabaw dla psów. Jego budowa trwała zaledwie trzy tygodnie, a w planach jest kolejne miejsce - tym razem dla nieco większych czworonogów.

O stworzeniu placu zabaw dla psów myślano w Ostrzeszowie już od dłuższego czasu, ale nie było dostępnych środków na tę inwestycję. – Jeszcze podczas poprzedniej kadencji samorządu taki pomysł zapączkował. Stwierdziliśmy, że obok tych dużych inwestycji chcemy stworzyć coś mniejszego. To miejsce dla czworonogów, ale też dla naszych mieszkańców, głównie centrum, którzy mają miejsce, gdzie wyprowadzą swoje psy – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Gminy i Miasta Ostrzeszów.

Tego typu miejsca są idealne, by pies mógł się wybiegać, ale też po to, by zadbać o odpowiednie wyszkolenie psa. – Można też tu zadbać o rehabilitację dla psów, które są po operacjach. Agresywne psy, bo przecież też takie są, mogą tu w spokoju zająć się sobą lub też nad nimi pracować – mówi Marcin Garsztka z ostrzeszowskiego Dogostrefy.

Budowa takiego placu trwała zaledwie trzy tygodnie, a jej koszt to 50 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu miasta. – Plac zabaw jest wyposażony w standardowe zabawki, które udało nam się wyszukać. Miejsce jest skierowane dla psów wszystkich ras, ale należy pamiętać, że te agresywne muszą mieć na sobie kaganiec – wyjaśnia Dawid Calik, naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska i Spraw Komunalnych z ostrzeszowskiego urzędu.

Ostrzeszowski samorząd nie wyklucza, że na terenie miasta powstanie jeszcze jeden plac zabaw. Tym razem dla psów dużych ras.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ponieważ w Ostrzeszowie jest autor akcji z „ workiem soli dla burmistrza”. Dzięki jego akcji poleciał Witek ex burmistrz a z tego co wiem to on robił zdjęcia zasranych miejsc i wysyłał je do obecnie „ milosciwie panującego burmistrza Patryka”. Wiec to nie tak, że : ot postanowili i zrobili, nie nie kulisy są znane dla trzech osób….
    Nic nie jest tym na co wyglada.

  2. Jaskółki ćwierkają, że kolejny park dla czworonogów będzie koło piccolo, gdzie obecnie jest sralnia i menelnia z akcjami porno w wekendy.
    Patryku, miło mi że czytasz wiadomości i wynosisz z nich pożytek, w przeciwieństwie do poprzednika.
    Ps. To lodowisko w tym roku to kolejny faul proponuje rozliczyć podległych i odpowiedzialnych za to 💋😷

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick