Teraz oddziały są rozproszone. Niebawem będą przeniesione do nowego skrzydła szpitala

0
Obecnie oddziały krotoszyńskiego szpitala rozsiane są w budynkach znajdujących się w różnych częściach miasta. Wkrótce ma się to jednak zmienić, bo trwają prace przy rozbudowie lecznicy. Nowe skrzydło to też lepsze warunki leczenia pacjentów i komfort pracy lekarzy.

Krotoszyńska lecznica to jedyny szpital w Wielkopolsce, którego oddziały rozproszone są obecnie w 10 budynkach w dwóch miastach – Krotoszynie i Koźminie Wielkopolskim. Przeniesione zostaną oddziały: ginekologiczno-położniczy, noworodkowy, neonatologiczny i tak zwana onkologia.

– Budynek nowego skrzydła jest obecnie w stanie surowym otwartym. Zakończyliśmy już  betonowanie posadzek na parterze i pierwszym piętrze. Trwają obecnie prace przy instalacjach wewnątrz budynku, czyli instalacje sanitarne, wentylacyjne, teletechniczne i elektryczne – mówi Anna Koźmińska, audytor wewnętrzny w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Za chwilę zakończą się prace związane z budową dachu i montaż stolarki okienne, a to pozowali na stworzenie elewacji budynku i zagospodarowanie terenu wokół szpitala.

Rozbudowa szpitala ma poprawić komfort pracy personelu medycznego, ale przede wszystkim sprawić, że pacjenci z powiatu krotoszyńskiego będą mogli się leczyć w miejscu, które jest dostosowane do wszelakich szpitalnych standardów. – Pacjentki rodzące i przebywające później na salach sześcio-, ośmioosobowych to nie jest XXI wiek, w związku z tym w nowym skrzydle będą dwuosobowe sale – wyjaśnia Stanisław Szczotka, strostwa krotoszyński.

Budowa nowego skrzydła szpitala w Krotoszynie to koszt blisko 25 mln złotych. Powiat krotoszyński zaciągnął na modernizację pożyczkę z programu Jassica 2 w Banku Gospodarstwa Krajowego, a ta w skali roku jest oprocentowana na 0,3 %.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick