Tenisistka z Ostrowa zagra w akademii Rafy Nadala

1
Młoda ostrowska tenisistka Blanka Wasiela poleci na Majorkę, aby wziąć udział w międzynarodowym turnieju razem z reprezentantami 12 innych państw. Rywalizacja będzie się toczyć na kortach akademii słynnego Rafaela Nadala.

Blanka Wasiela to młoda tenisistka mieszkająca w Ostrowie Wielkopolskim i trenująca w Kaliszu. Gra w tenisa od czterech lat i ma na koncie wiele sukcesów. Ten rok jest dla niej szczególny. Wraz z drużyną zajęła pierwsze miejsce na Kinder Joy of moving (Tenisowa Talendiata 2021) zorganizowanym we wrześniu w Poznaniu. To jednak nie wszystko. Zajęła też pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Krasnalek do lat 10. Są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski. W październiku rywalizowała też w Pszczynie, gdzie również nie miała sobie równych. Tamten triumf miał miejsce także podczas Kinder Joy of moving Tennis Trophy. – Gram cztery lata i bardzo mi się podoba. Lubię rywalizację – mówi Blanka w rozmowie z portalem wlkp24.info.

O ostatnich sukcesach i tym, jak zaczęła się jej przygoda z tenisem, opowiedziała nam razem z rodzicami, którzy starają się zapewnić jej jak najlepsze warunki do treningów, aby mogła rozwijać talent. Pasję przejęła od ojca, który gra w tenisa amatorsko i pokazał córce ten sport. Blanka szybko wzięła rakietę w rękę i zaczęła próbować swoich sił. – Zaprowadziłem ją do ostrowskiej szkółki tenisa i tak po trochu, począwszy od zajęć grupowych, córka złapała bakcyla – wyjaśnia Dariusz Wasiela, ojciec Blanki.

Następnie przyszedł czas na pierwsze wyjazdy na turnieje dziecięce. – Zaczęliśmy zdobywać kolejne doświadczenia. W Kaliszu zawiązał się klub Calisia Tenis Pro i zaczęła tam uczęszczać – dodaje. Sumienna praca doprowadziła ją do sukcesu w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Piotrkowie Trybunalskim. – Wcześniej triumfowały tam takie gwiazdy tenisa, jak Agnieszka Radwańska, Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette – wymienia ojciec Blanki.

Sukces na krajowej arenie zapewnił Blance udział w turnieju, który wkrótce zostanie rozegrany na Majorce w Akademii Rafaela Nadala – jednego z najlepszych tenisistów w historii. W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele 13 państw. Blanka będzie reprezentować Polskę w kategorii do lat 10. W turnieju wystąpią też nieco starsi tenisiści od niej, bo w wieku 11 i 12 lat. Dziewczynki w wieku do lat 10 grają sety od 2 do 4 gemów, a starsze grają do 6. – Jestem podekscytowana. Nastawiam się bardzo dobrze, pozytywnie i z dobą myślą – podkreśla Blanka.

Każdy turniej to duże wyzwanie dla ostrowskiej tenisistki. Zarówno turniejowa rywalizacja, jak również treningi to także wyzwanie dla rodziców, którzy dbają o to, aby ich córce niczego nie zabrakło i mogła rozwijać umiejętności, by sięgać po kolejne zwycięstwa. – Cieszymy się, że odniosła już takie sukcesy i bardzo ją wspieramy. Jest pod okien naprawdę super fachowców. W Ostrowie ma zajęcia na siłowni z panem Szymonem Hadasiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów, jakie osiąga. Będziemy ją na pewno wspierać w tym, co kocha i dbać o to, aby była zdrowa i zadowolona z tego, co robi – podkreśla jej mama Danuta Wasiela.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick