Ten park też zrewitalizują. Wizualizacje robią wrażenie

4
źródło: fanpage burmistrza Ostrzeszowa Patryka Jędrowiaka
W Ostrzeszowie też chcą zrewitalizować park. Mowa o Parku Kosynierów. Wstępne założenia koncepcyjne zaprezentowano właśnie na jego terenie. Burmistrz udostępnił też na fanpage'u wizualizacje w formie wideo.

Rewitalizują w Jarocinie, rewitalizują w Pleszewie, rozpoczynają w Kaliszu, chcą także w Ostrzeszowie. Burmistrz Patryk Jędrowiak poinformował, że również to miasto wkrótce będzie miało odnowioną zieloną przestrzeń na terenie miasta.

Parki przez dziesięciolecia nie były poddawane gruntownym pracom mającym na celu przywrócenie ich dawnego blasku. Kończyło się na koszeniu trawników, ewentualnie doraźnym naprawianiu alejek czy ławek zniszczonych przez wandali. Nadszedł jednak lepszy czas dla zielonych płuc miast.

Potrzebę rewitalizacji zauważyły władze Ostrzeszowa, które planują odmienić Park Kosynierów. Na jego terenie stanęły tuż przed weekendem majowym plansze z koncepcją przebudowy tego miejsca. Wykonała ją lokalna firma. “Wszyscy dostrzegacie pewnie potencjał tego miejsca. Dlatego też jesteśmy otwarci na Wasze sugestie po zapoznaniu się z koncepcją. W dalszej kolejności wybrany zostanie podmiot, który na tej podstawie przygotuje projekt wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień (park jest częścią tzw. strefy konserwatorskiej), a następnie będziemy mogli rozpisać przetarg na realizację” – napisał na fanapge’u Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Do włodarza szybko zaczęły spływać pytania o koncepcję. Burmistrz odpowiedział publicznie na jedno z nich: “W związku z pytaniami o plac zabaw, myślę że już na Dzień Dziecka będziemy mogli zaprezentować podobnie przygotowany pomysł, który mam nadzieję, że zadowoli nawet tych najbardziej wymagających”.

Włodarz publikował też na fanpage’u wizualizacje w postaci filmów wideo, które można obejrzeć pod linkami (tu i tu). Pierwszy z nich prezentuje koncepcję parku od ul. Zamkowej, a drugi – od ul. 21 Stycznia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 7
  1

  Dlaczego w tych “nowoczesnych” parkach nie sadzi się krzewów znanych od wielu, wielu lat? Krzewów pięknych i pięknie pachnących, np. lilaków (bzów), jaśminów, tamaryszków, pigwowców i wielu innych?

 2. 3
  2

  Trzeba przyznać, że będzie to chyba jeden z ładniejszych parków w okolicy. Cieszę się że się tu przeprowadziłem.

 3. Tak to prawda Ostrzeszów jest dużo ładniejszym i fajniejszym miastem niż Ostrów….nie to żebym coś miał do nich 😁

 4. I wyszła cała prawda o “zaradności” i gospodarności nowego burmistrza, z której Go rozliczymy. Prokurator nam pomoże. Dopiero co z pieniędzy Ostrzeszowian i dzięki ich staraniom w tym parku zbudowano ścieżki z kostki brukowej i powstał plac zabaw dla dzieci i ławeczki wokół fontanny. Z wkładem budżetu lokalnego zbudowano tam też siłownię na wolnym powietrzu dla dobra i zdrowia mieszkańców. Wszystko to posadowione w starodrzewiu, który daje cień i gwarantuje wypoczynek. Pan Jędrowiak, zamiast zająć się naprawdę palącymi problemami gminy, zamierza zaorać nasz park, wyrzucić plac zabawi siłownię oraz wyrwać kostkę brukową, która dopiero co kosztowała nas masę pieniędzy. Byle tylko dać zarobić jakiejś firmie “wybranej w przetargu”, Niech wszystko obsadzi tujami i wysypie kamyczki na ścieżki. (ciekawe, komu przypadnie zdemontowana kostka? Oczywiście ZNOWU wszystko odbędzie się za nasze pieniądze. bo co? Bo podobno pan burmistrz “odbierał skargi”. Ludzie! nic tylko założyć taką firmę, gdzie można co paręvlat od nowa organizować przestrzeń miejską za nasze pieniądze i jako powód podawać opowieści o rzekomych skargach rzekomych mieszkańców. Nie trzeba się martwić prawdziwymi problemami ludzi w gminie, bo przecież”są skargi na skwerek pod urzędem”. Eldorado, ale do czasu. Jednak niegospodarność to twarde fakty i nie da się z nich wybrnąć opowieściami o rzekomych palących problemach w parku pod urzędem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick