Telefon zaufania dla mężczyzn. W jaki sposób uzyskać pomoc?

0
Proszenie o pomoc jest męskie. To hasło przyświecające akcji „Telefon zaufania dla mężczyzn”, którą prowadzi toruńska fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom. Psychologowie dyżurują pod numerem telefonu trzy razy w tygodniu, a z tej formy pomocy mogą skorzystać panowie z całej Polski. Na wlkp24.info znajdziecie informację, jak uzyskać pomoc.

Na pomysł uruchomienia telefonu zaufania dla mężczyzn pracownicy toruńskiej fundacji wpadli w listopadzie ubiegłego roku, a już w grudniu pierwsi panowie mogli skorzystać z tej formy pomocy. Przesłaniem projektu jest to, że problemy emocjonalne u mężczyzn to żaden wstyd.

Hasłem promującym akcję są słowa „Proszenie o pomoc jest męskie” – Mieliśmy takie poczucie, że jakby nie ma takiej przestrzeni dla mężczyzn, w którym będą mogli mówić o swoim zdrowiu psychicznym, o swoich problemach, o swoich emocjach, o tym, co ich trapi. Widząc, że nie ma tej przestrzeni postanowiliśmy uruchomić taki telefon zaufania – tłumaczy Michał Bomastyk, prezes zarządu Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom.

608 271 402 to numer telefonu, pod który może zadzwonić każdy mężczyzna, potrzebujący wsparcia. Psychologowie są dostępni we wtorki w godzinach od 17.00 do 19.00 i w czwartki od 19.00 do 21.00. Natomiast dyżur w środę od 17.00 do 19.00 dedykowany jest mieszkańcom Warszawy.

Nie jest to jedyna forma kontaktu z psychologami. – Uruchomiliśmy także adres mailowy: pomoc@pomesku.org. Wiemy, że czasami nie udaje się wszystkim dodzwonić, więc uruchomiliśmy ten mail, żeby w takiej sytuacji można było do nas napisać. Warto też zaznaczyć, że dyżury telefoniczne pełnią psychologowie, mężczyźni – dodaje Michał Bomastyk.

Szczegółowe informacje dotyczące „Telefonu zaufania dla mężczyzn” są dostępne na stronie internetowej fundacji. Według statystyk leczenie z powodu zaburzeń natury psychicznej podejmuje trzykrotnie mniej mężczyzn niż kobiet, natomiast wśród osób odbierających sobie życie z powodu problemów emocjonalnych dominują właśnie panowie.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick