Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Na pomysł uruchomienia telefonu zaufania dla mężczyzn pracownicy toruńskiej fundacji wpadli w listopadzie ubiegłego roku, a już w grudniu pierwsi panowie mogli skorzystać z tej formy pomocy. Przesłaniem projektu jest to, że problemy emocjonalne u mężczyzn to żaden wstyd.
Hasłem promującym akcję są słowa „Proszenie o pomoc jest męskie” – Mieliśmy takie poczucie, że jakby nie ma takiej przestrzeni dla mężczyzn, w którym będą mogli mówić o swoim zdrowiu psychicznym, o swoich problemach, o swoich emocjach, o tym, co ich trapi. Widząc, że nie ma tej przestrzeni postanowiliśmy uruchomić taki telefon zaufania – tłumaczy Michał Bomastyk, prezes zarządu Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom.
608 271 402 to numer telefonu, pod który może zadzwonić każdy mężczyzna, potrzebujący wsparcia. Psychologowie są dostępni we wtorki w godzinach od 17.00 do 19.00 i w czwartki od 19.00 do 21.00. Natomiast dyżur w środę od 17.00 do 19.00 dedykowany jest mieszkańcom Warszawy.
Nie jest to jedyna forma kontaktu z psychologami. – Uruchomiliśmy także adres mailowy: pomoc@pomesku.org. Wiemy, że czasami nie udaje się wszystkim dodzwonić, więc uruchomiliśmy ten mail, żeby w takiej sytuacji można było do nas napisać. Warto też zaznaczyć, że dyżury telefoniczne pełnią psychologowie, mężczyźni – dodaje Michał Bomastyk.
Szczegółowe informacje dotyczące „Telefonu zaufania dla mężczyzn” są dostępne na stronie internetowej fundacji. Według statystyk leczenie z powodu zaburzeń natury psychicznej podejmuje trzykrotnie mniej mężczyzn niż kobiet, natomiast wśród osób odbierających sobie życie z powodu problemów emocjonalnych dominują właśnie panowie.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz