DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Tego o niej nie wiecie. A jest potrzebna wszystkim...

Mowa o… rewitalizacji. To ostatnio temat na ustach wielu samorządowców. Plany na rewitalizacje obszarów zdegradowanych ma wiele miast, a każda może zostać przeprowadzona niesztampowo. Plany rewitalizacyjne ma też Ostrów Wielkopolski i to na okres aż do 2023 roku.

Co ważne, w najbliższych dniach wyznaczony zostanie termin konsultacji społecznych, podczas których sami mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi, komentarze i propozycje odnośnie planów rewitalizacyjnych. Urząd Miejski na światło dzienne wystawi plansze z wizualizacjami jak mogą wyglądać odmienione obszary zdegradowane w centrum. Konkretnie mowa o trakcie od konkatedry przy placu Rowińskiego, przez ulicę Wiosny Ludów, Kolejową aż do dworca kolejowego.

Urzędnicy zachęcają do tego, by myśleć też o rewitalizacji „społecznej”, czyli pobudzeniu w danych grupach społecznych aktywności. Rewitalizacja to też tworzenie nowych stowarzyszeń, organizacja eventów, wydarzeń cyklicznych, spotkań sformalizowanych grup, które będą korzystały z odświeżonej, zmodernizowanej infrastruktury.

Więcej na ten temat w materiale filmowym.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • T
    Ttty

    sobota, 15 lipca, 2017

    Czy tych wizualizacji nie można puścić w necie żeby każdy mógł zobaczyć?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz