Techno Granty 2018 rozdane! „Poziom coraz wyższy”

0
Już drugi raz powiat ostrowski przyznał techno granty, czyli dofinansowanie do projektów zgłoszonych przez najzdolniejszych uczniów szkół technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. W drugiej edycji, nagrody przyznano w trzech kategoriach. Tytuł techno-mastera za projekt skanera 3D trafił w ręce Adama Dery z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Z Techno Grantów mogą korzystać wszystkie szkoły techniczne prowadzone przez powiat ostrowski. Pomysł na zorganizowanie tego typu konkursu zrodził się w 2016 roku, żeby kilka miesięcy później spotkać się na pierwszej gali podsumowującej premierową edycję. W środę finał drugiej odsłony Techno Grantów.

W ramach drugiej edycji przyznano tytuły i nagrody w trzech kategoriach. Techno-idea to pierwsza z nich, w której drugą nagrodę główną za wykonanie prototypu drukarki 3D i 2D otrzymał Wiktor Tetrzona z Zespołu Szkół Transportowo Elektronicznych.

Kwota ponad trzech tysięcy złotych to już pokaźny zastrzyk finansowy, który pozwoli na udoskonalanie pomysłów. Takich jak chociażby modyfikacja przepisów z promocją zdrowego żywienia i potraw dla diabetyków uczniów Zespołu Szkół Usługowych, którzy otrzymali nagrodę Techno-innovatora. Nagroda tym cenniejsza, że trafiła do pierwszoklasistów.

Cztery tysiące złotych i tytuł Techno-mastera otrzymał Adam Dera z ZST za wykonanie skanera 3D korzystającego z technologii fotogrametrii.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick