Te szpitale mają być w gotowości do walki z koronawirusem. Na liście Ostrów i Kalisz

1
Fot. kalisz.pl
Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję, które szpitale mają być w gotowości na nadejście koronawirusa SARS-CoV-2. Na liście dziewięciu placówek w Wielkopolsce znalazły się te w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu.

Dziewięć szpitali na terenie Wielkopolski znalazło się na specjalne liście wojewody Łukasza Mikołajczyka. Mają one „obowiązek pozostania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego” – czytamy na fanpage’u wojewody.

CZYTAJ TEŻ: Zamknięte odziały, na SOR-ach jedynie pacjenci – kto wprowadza obostrzenia w związku z koronawirusem?

Ma to związek z przygotowaniami do nadejścia do Polski koronawirusa. Pierwsze potwierdzone przypadki odnotowano już u naszych sąsiadów m.in. w Niemczech, na Litwie oraz na Białorusi. „W rezultacie decyzji mogą zostać zwiększone bazy łóżek zakaźnych oraz obsada personelu czy przekształcone określone oddziały w oddział zakaźny” – czytamy dalej.

Na liście dziewięciu szpitali znajdują się m.in.: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Pełna lista szpitali objętych decyzją wojewody

  1. Centrum Medyczne HCP w Poznaniu (Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii)
  2. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Kardiologiczny, Oddział Udarowy, Oddział Chorób Wewnętrznych I, Oddział Chorób Wewnętrznych II)
  3. Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie (Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Nefrologiczny)
  4. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim (Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii)
  5. Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie (Oddział Diagnostyczno-Internistyczny, Oddział Chorób Płuc)
  6. Szpital Specjalistyczny w Pile (Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii)
  7. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo- Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu (Oddział Chorób Wewnętrznych)
  8. Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (Oddział IV Nefrologiczny, Kardiologiczny, Pediatryczny; Oddział VI Nefrologiczny, Kardiologiczny, Pediatryczny; Oddział XI/2 Endokrynologiczny, Pediatryczny; Oddział XII/1 Endokrynologiczny, Pediatryczny; Oddział XIII Gastroenterologiczny, Chorób Metabolicznych, Pediatryczny)
  9. Szpital Wojewódzki w Poznaniu (Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Internistycznej oraz Zespołami ds. Diabetologii Gastroenterologii; Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Zespołami Leczenia Urazów Wielonarządowych).
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick